Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Eğitim Bilimleri   ›   Okul Öncesi Eğitim
../resim/urun/1178552200.jpg

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitim Kurumları için Yıllık ve Günlük Plan Örnekleri


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Komisyon  
Yayınevi: YaPa (Ya-Pa) Yayınları
Sosyal Medyada Paylaş


Değerli Öğretmenim,

Elinizdeki günlük planlar Ya-Pa Yayınlarının 29 yıllık birikimi ve bilimsel yaklaşımı ile hazırlanmıştır. MEB 2006 programında yer alan amaç ve kazanımlar yıllık planda gelişimsel aşamalara göre dağıtılmış; ardından günlük planlar yıllık plana sadık kalarak oluşturulmuştur.

Bu yıl sizlerden gelen geribildirimlerle planlarımızı yeniden revize ettik. Her gün için oluşturduğumuz günlük planların içerikleri daha zengin, etkinlikler daha ayrıntılandırılmış durumdadır. Mümkün olduğunca çok ve farklı etkinlik türüne yer verirken; her bir etkinliği uygulanabilirliğini de göz önünde bulundurduk.

Planlarımız başında siz öğretmenlerimizin işlerini kolaylaştıracak küçük ilave formlar bulacaksınız; sınıf listesi, gözlem formları, aile katılım formlar gibi... Bunun yanı sıra günlük planda yer alan tüm şarkılara ait bir müzik CDsi de hazırlanmıştır.

Aile katılımı, programınızın çok önemli bir boyutu. Bu nedenle her aya ait günlük planların başında bir aile katılımı takvimi göreceksiniz. Bu takvim ailelerin günlük planınızı takip ederek sizin uygulamalarınızı desteklemesine yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır; ayrıca takvimin arkasında o aya ait şarkı, şiir, tekerleme, bilmece vb. sözleri de bulunmaktadır. Böylece aileler çocuklarının öğrenmelerim destekleme fırsatı bulabilecekler.

Aile katılım takviminin ardından o aya ait çalışma günü sayısı kadar günlük plan yer almaktadır. Günlük planlar dikey sayfa formatındadır ve amaç ve kazanımlar açık ifadelerle yazılmıştır. Ay sonunda o aya ait tüm şarkı, şiir, tekerleme, bilmece vb. sözleri sizin için arka arkaya sıralanmıştır.

L Oönem ve W. Döwera planlarının sonunda ailelere göndermek í i zere gelişim formları yer almaktadır. Bu formları öğrencilerinizin sayısı kadar çoğaltabilir ve çocuklarının gelişimleri konusunda aileleri bilgilendirmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Başarılı bir eğitim dönemi diliyoruz... Bu yıl sizlerden gelen geribildirimlerle planlarımızı yeniden revize ettik. Her gün için oluşturduğumuz günlük planların içerikleri daha zengin, etkinlikler daha ayrıntılandırılmış durumdadır. Mümkün olduğunca çok ve farklı etkinlik türüne yer verirken; her bir etkinliği uygulanabilirliğini de göz önünde bulundurduk. Planlarımız başında siz öğretmenlerimizin işlerini kolaylaştıracak küçük ilave formlar bulacaksınız; sınıf listesi, gözlem formları, aile katılım formlar gibi... Bunun yanı sıra günlük planda yer alan tüm şarkılara ait bir müzik CDsi de hazırlanmıştır. Aile katılımı, programınızın çok önemli bir boyutu. Bu nedenle her aya ait günlük planların başında bir aile katılımı takvimi göreceksiniz. Bu takvim ailelerin günlük planınızı takip ederek sizin uygulamalarınızı desteklemesine yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır; ayrıca takvimin arkasında o aya ait şarkı, şiir, tekerleme, bilmece vb. sözleri de bulunmaktadır. Böylece aileler çocuklarının öğrenmelerim destekleme fırsatı bulabilecekler. Aile katılım takviminin ardından o aya ait çalışma günü sayısı kadar günlük plan yer almaktadır. Günlük planlar dikey sayfa formatındadır ve amaç ve kazanımlar açık ifadelerle yazılmıştır. Ay sonunda o aya ait tüm şarkı, şiir, tekerleme, bilmece vb. sözleri sizin için arka arkaya sıralanmıştır. L Oönem ve W. Döwera planlarının sonunda ailelere göndermek í i zere gelişim formları yer almaktadır. Bu formları öğrencilerinizin sayısı kadar çoğaltabilir ve çocuklarının gelişimleri konusunda aileleri bilgilendirmek amacıyla kullanabilirsiniz. Başarılı bir eğitim dönemi diliyoruz...
Ortalama Puan:
ISBN: 117855
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: Eylül 2010
Baskı Yeri: İstanbul
Sayfa Sayısı: 168
Ebat: 21x30


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.