Anasayfa
../resim/urun/1200792200.jpg

ÜDS Sosyal Bilimleri Kelime Kitabı


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Hüseyin Yücel Dinçer Demir 
Yayınevi: Yazarın Kendisi
Sipariş günü kargoya verilir.
(16.00'dan sonra verilen sipariş ertesi gün kargolanır)


Kargo Koşulları
Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde;
Kargo ücreti 5 ' dir.
50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.

Kapıda ödeme siparişlerinde;
Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.

paylaş

yazdır
Liste Fiyatı: 15,00
İndirimli Fiyat: 12,00
% 20 indirim
Adet:
Kitap Hakkında

ÜDS SOSYAL BİLİMLERİ sınavına girmek isteyenlerin kesinlikle sahip olması gereken bir kaynak niteliği taşıyan bu kitap başarınıza büyük katkı sağlayacaktır. Bu daha önce bu alanda yayınlanmış olan yayınlardan çok farklı ve eşi benzeri olmayan bir kitaptır. Bu kitabın oluşturulması için daha önce çıkmış olan ÜDS SOSYAL BİLİMLERİ sınavları taranmış ve sınavlarda çıkmış olan tüm kelimeler çıkma sıklığına göre sıralanmış ve bu sıralamayı daha etkin kılmak için listede yer alan kelimeler kelime aileleri biçiminde organize edilmiştir. Kelime ailesi kavramı kelime öğretiminde oldukça etkilidir, çünkü ailede yer alan bir kelimenin anlamını öğrendiğinizde diğerlerinin anlamlarını öğrenmek çok kolaylaşmakta ve kelime bilginiz hızlı bir biçimde gelişmektedir.

Bu kitap sayesinde gireceğiniz sınav ile alakası olmayan kelimeler ile boş yere vakit kaybetmek zorunda kalmayacaksınız ve sizi hedefinize en etkin bir biçimde ulaştıracak kelimeleri ezberleyerek başarı sansınızı çok fazla artırabileceksiniz. Ayrıca her kelime için, bu kelimenin içinde geçtiği bir örnek cümle verilmiştir. Bu cümleler orjinal ÜSD SOSYAL BİLİMLERİ sınavlarından alınmıştır. Böylece verilen kelimenin anlamının pekişmesinin yanısıra ÜSD SOSYAL BİLİMLERİ sınavlarında çıkmış olan kitabımızdaki diğer kelimelerin tekrar tekrar görülme imkanı da sağlamıştır. Bu çalışmanın ne kadar etkin olduğunu anlatmak açısından şu istatistiki bilgi oldukça faydalı olacaktır.

Her bir ÜDS SOSYAL BİLİMLERİ sınavı 1600 ila 1800 arasında kelime içermektedirler ve siz bu kitapta sunulan kelime ailelerinin hepsini öğrendiğinizde gireceğiniz bir sınavda karşınıza çıkacak yeni kelime ailesi sayısı 100 ila 120 arasında olacaktır. Bu da bu kitapta sunulan kelimeleri ezberlemiş olmanız durumunda sizin girdiğiniz yeni bir sınavda karşılaşacağınız bilinmeyen kelime yüzdesinin %6 ila %7 arasında olacağı anlamına gelmektedir. Başka bir ifade ile girdiğiniz sınavda karşılaşacağınız kelimelerin %93 ila %94ünün anlamını biliyor olacaksınız. Örneğin, 2009 Mart sınavının kelime sayısı 1649 dur ve bunlardan sadece 104 tanesi eski kelime listesinde bulunan kelime ailelerinin üyesi değildi. Yani, 2009 Mart sınavına ondan önceki sınavların kelime listesini ezberleyip giren birisi kelimelerin %94ünden daha fazlasını biliyor olacaktı. Bu kelime listesi her sene yeni sınavların kelimeleri ilave edilerek güncellenmektedir.

Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: Aralık 2010
Baskı Yeri: Muğla
Sayfa Sayısı: 176
Ebat: 16.5x24
Bu ürünle ilgili hata bildirimi yapmak için tıklayınız
Okur Yorumları

Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


SON İNCELEDİĞİNİZ KİTAPLAR
ETİKETLER
0506 891 83 48 | 0541 434 54 24
0312 434 54 00 | 0549 548 06 30
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.