Anasayfa
../resim/urun/127620_B.jpg

YGS Tüm Dersler Son 11 Yılın Çıkmış Soruları


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Komisyon  
Yayınevi: Örnek Akademi
1 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları
Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde;
Kargo ücreti 5 ' dir.
50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.

Kapıda ödeme siparişlerinde;
Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.

paylaş

yazdır
Liste Fiyatı: 18,90
İndirimli Fiyat: 18,90
% 0 indirim
Adet:
Kitap Hakkında

YGS Tüm Dersler Son 10 Yılın çıkmış Soruları

Konularına Göre Düzenlenmiş ve Tamamı çözümlü çıkmış Soruları İçermektedir.

Neden çeyrek Asrın Soruları?

üniversite sınavlarına hazırlıkta, daha önceki sınavlarda çıkmış soruların her zaman ayrı bir yeri ve önemi olmuştur. öncelikle sınav soruları, öğrencilerin en çok hangi konular üzerinde yoğunlaşması gerektiğini ve sonra da hangi soru tipleri üzerinde alıştırma yapmaları gerektiğini gösterir.

Elinizdeki kitap, sınav sorularının konulara göre dağılımını titizlikle yaparak sınavlarda hangi konulara ağırlık verildiğini, hangi konularda ne kadar soru sorulduğunu belirlemekle, öğrencilerimizin şu sorulara cevap vermesini kolaylaştırmış olmaktadır:

1. Hangi konuya ne kadar çalışmalıyım?
2. Hangi konudan ne tür sorular sorulabilir?
3. Sınav soruları hangi yöntemlerle çözülmelidir?

Bu ve benzeri sorulara verilecek doğru cevaplar, üniversite giriş sınavlarında temel ilke durumundadır. O halde öğrencilerimizin bu kitaptan en yüksek verimlilikte yararlanabilmeleri için şunlara dikkat etmeleri gerekir:

1. Sınav soruları herhangi bir soruyu ya da bir testi çözer gibi değil, dikkatli bir incelemeyle ele alınmalıdır. Bu nedenle sınavlarda çıkmış sorulara, çözülüp geçilecek sorular olarak bakmamak gerekir. Bilinmelidir ki bu sorular öSYM `nin kendi soru standartlarını oluşturmaktadır.

2. Sınav sorularının incelenmesi, konuların sınavlardaki ağırlığının belirlenmesini sağlayacaktır. Bu da hangi konuya ne kadar çalışılması gerektiğini belirler. Böylelikle öğrencilerimizin, yeni sınav sisteminde, yapacakları tercihe göre kendilerine uzak puan türlerinin testlerinden de puan alabilmeleri için, o uzak puan türünün derslerinde öncelikli konuları öğrenmiş olmaları da sağlanacaktır. örneğin, TM3 puan türünden tercih yapacak bir adayın YGS `de Fen Bilimleri Testinden en fazla puanı alabilmesi için öncelikli olarak en çok soru sorulan YGS konularına yönelmesi yeterli olacaktır.

3. Sınavlarda çıkmış soruları çözmenin sağladığı en önemli yararlardan biri de soru tiplerinin belirlenmesidir. Bu belirleme sırasında bazı konularda bazı soruların yıllar içinde birkaç kez sorulduğu bile görülecektir. öğrencilerimizin, soruları çözerken aynı konuda birbirine benzeyen soruları, soru tiplerini bir de kendilerinin belirlemesi gerekir. Bu şekilde yapılacak bir çalışma, hem soru çözme hızını artıracak, hem pratiklik kazandıracak hem de öSYM `nin soru mantığının kavranmasında yardımcı olacaktır.

4. Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan çözümlerin de dikkatlice incelenmesi gerekir. çünkü bu çözümler çoğu zaman en kestirme çözüm yollarını gösterdiği gibi aynı zamanda soru çözme teknikleri konusunda da fikir verecek özelliktedir. Bu bakımdan soruların sadece cevaplarına bakıp geçmemek gerekir.

Elinizdeki kitabın başarınızı artırması dileğiyle..

öRNEK YAYINLARI

ISBN: 9786054733286
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: Ağustos 2015
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 712
Ebat: 16x23
Bu ürünle ilgili hata bildirimi yapmak için tıklayınız
Okur Yorumları

Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz
YAZAR(LAR)IN DİĞER KİTAPLARI


ETİKETLER
0506 891 83 48 | 0541 434 54 24
0312 434 54 00 | 0549 548 06 30
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2016 © Pegem Akademi Yayıncılık.
.