Anasayfa
../resim/urun/13_B.png

Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)


Editör(ler) : Binnur Yeşilyaprak 
Yazar(lar) : Betül Aydın Gürhan Can Kurtman Ersanlı Mustafa Kılıç Şermin Külahoğlu Bülent Öztürk Filiz Bilge Hadiye Küçükkaragöz İbrahim Kısaç İsa Korkmaz Mehmet Bilgin Ertuğrul Uçar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
Sipariş günü kargoya verilir.
(16.00'dan sonra verilen sipariş ertesi gün kargolanır)


Kargo Koşulları
Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde;
Kargo ücreti 5 ' dir.
50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.

Kapıda ödeme siparişlerinde;
Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.

paylaş

yazdır
Liste Fiyatı: 22,00
İndirimli Fiyat: 18,70
% 15 indirim
Adet:
Kitap Hakkında

Eğitim Psikolojisi kitabı, yaşamda sürekli gerçekleştiği ve hepimizi kapsadığı için pek de farkında olmadığımız ve olağan karşıladığımız iki temel MUCİZE yi açıklamayı amaçlıyor!.. Birincisi, döllenmiş bir yumurtadan bir bebeğin dünyaya gelişi, büyüyüp gelişmesi ve bir yetişkin olması.. İkincisi, doğrudan dünyaya dair hiçbir bilgisi olmayan bu bebeğin yaşamayı öğrenmesi...

Kitap, özellikle öğrencilerin gelişim özelliklerini tanıyarak onların -öğrenme yaşantıları- kazanmalarını sağlamakla yükümlü, öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle üniversitelerin, öğretmenlik programlarındaki aday öğretmenler için YÖK ün öğretmenlik programları içinde yer alan Eğitim Psikolojisi; dersinde kullanılabilecek bir kaynak kitap olarak tasarlanmıştır. Konuların seçimi, sıralama ve kapsamı ile biçimsel tasarımı bu hedef kitlenin düzeyine ve gereksinimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Ancak, kitabın öğretmen ve öğretmen adaylarına olduğu kadar; çocuğun gelişim ve öğrenme sürecini öğrenip, onun gelişimine yardımcı olmak isteyen anne ve babalara; dünyada varolma, gelişme ve yaşamayı öğrenme sürecini merak eden ve bu süreci olumlu etkileyerek kendini geliştirmek isteyen herkese yararlı olacağı düşünülmektedir.

ISBN: 9789756802779
Baskı Sayısı: 14. Baskı
Basım Tarihi: Eylül 2015
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 456
Ebat: 16x23.5
Bu ürünle ilgili hata bildirimi yapmak için tıklayınız
Dokümanlar
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim) - TANITIM
Okur Yorumları
A. E.
31.3.2014
Merhaba hocam. Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2. Sınıf öğrencisiyim. Öğrenme psikolojisi dersini kitabınızdan takip ediyoruz. Kitabınızı ilk aldığımda dikkatimi çeken tek kelime psikoloji oldu. Eğitim psikolojisi. Zamanla kitabı ders olarak işlemeye devam ettik. Ancak bu kitabı bir kenara öğrenme psikolojisi dersini bir tarafa bıraktım. Çünkü bu kitabı okumaya başladığımda eğitim psikolojisini değil hayatı öğrenmeye başladım. Bir çok kitap etkili olabilir. Bir çok kitap akıcı olabilir. Ancak sizin kitabınız çölde sonsuza dek akacak bir nehir gibi. Yüreğinize sağlık. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ömrünüz uzun olsun..

Başak Vargün
20.5.2010
Merhaba. Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği II. Sınıf öğrencisiyim. Bu dönem, Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi dersini Öğretim Görevlisi Güray Çolakoğludan aldım. Zamanınızın bir kısmını almama neden, küçük bir teşekkürü borç bilmemdir. Hazırladığınız kitap alanında yetkin bir kaynak olmasının yanı sıra, Türkçeyi kullanma, söyleyiş biçimi açısından da benzer ya da farklı alanlarda yazılmış pek çok kaynaktan ayrı bir yerde duruyor. KPSS hiç kuşkusuz öğretmen adayları için aşılması zor bir engel. Bizler formasyon derslerimizde kullandığımız ders kitaplarımızı daha çok sınavda ne kadar yeterli olur? sorusundan yola çıkarak değerlendiriyoruz ancak kitabınız bunun dışında anlatın, söyleyiş, yazım ve mümkün olduğunca öz Türkçe sözcükler kullanılmış olması bakımından takdire değer. Bunun üzerinde duruyor olmam şaşırtabilir belki ancak Türkçe eğitimi alırken kullandığımız kaynak kitaplarda Türkçenin kullanılış biçimi bence bir hayli düşündürücü. Fakültemizde hala yanıt değil cevap, eylem değil fiil tartışmaları sürüyor. Size ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim.

Sema Ergönül
20.5.2010
Aslında size önce mektup yazdım ama yolum bir türlü postaneye düşmedi. Ben de mail göndermeye karar verdim. Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunuyum. Bu yıl Çukurova Üniversitesinde tezsiz yüksek lisansa başladım. Hocamızın tavsiyesi üzerine "Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi" kitabınızı aldım. İnanın ilk defa bir sınava eğlenerek çalışıyorum. Böyle bir kitap hiç görmedim. Anlatım tarzınız, kitabın dizaynı harika... Bunun için size ve arkadaşlarınıza çok teşekkürler...

Feridun Cavli
20.5.2010
Sevgili Binnur Yeşilyaprak;Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisiyim. Tek amacım eğitim bilimlerini tamamıyla kavrayıp yüksek lisans ve doktoradan sonra öğretim görevlisi olmak. Şimdilik gelişim ve öğrenme psikolojisiyle ilgileniyorum. Kitabınızı büyük bir beğeniyle okuyorum. Çok iyi örneklerle desteklenmiş saygın gazetelerin bilgilerinden ve yine saygın eğitim bilimcilerinden yararlanarak düzenlenmiş kitabınız bir eğitimci için mükemmel bir kaynak.

Bahar Okçu
20.5.2010
Merhaba ismim Bahar Okçu. 17 yaşındayım ve üniversiteye yeni başladım. Psikoloji hocamız sizin kitabınızı önerdi. Önerdiğiniz çalışma yöntemine göre kitabı okudum hepsini bitiremedim hala okuyorum ama daha fazla dayanamayıp bitirmeden size yazmaya karar verdim. Bu güne kadar birkaç tane psikoloji kitabı okudum. Zaten çocuk gelişimi bölümünü bitirdim. (Atatürk Melek Lisesi mezunuyum.) Psikoloji ile sık sık karşılaştığımdan yabancı değilim ama sizin kitabınız diğerlerinden çok çok farklı. Gerçekten bu kadar güzel bir psikoloji kitabı okumamıştım. Çok eğlenceli bir kitap insanın okudukça okuyası geliyor. Eğlenceyi seven biriyim. Bir şey beni eğlendirmezse ondan uzaklaşırım. Psikolojik konular benim hoşuma gider. Hoş konular okurken zevk alırım. Gerçekten bu kitapta çok farklı bir eğlence var. Yani bu kitap sayesinde eğleneceğime, öğreneceğime hem de güzel notlar alacağıma inanıyorum. Bence kitabı eğlenceli yapan önemli bölümler, sorulan sorular, karikatürler, yazım şekliniz (sayfa düzeni) ve akıcı bir şekilde yazılıp anlatılmasıdır. Kitaptaki çoğu şeyi beğendim ama beğenmediklerim de var. Bence kapak daha çekici olabilirdi. Hoca bu kitabı önermeseydi almazdım herhalde çünkü benim için kapağın çekiciliği de önemlidir. Başlıktan sonra kapak ilgimi çeker. Yani gerek rengi gerekse resimleri daha da çekici olabilirdi. Bir de kitabın sayfalarının saman kâğıdı olmasını beğenmedim. A4 kâğıdı olsa daha hoş daha kaliteli olurdu bence. Bu iki şey dışında her şeyini beğendim. Kitabı ve sizleri de çok başarılı buldum. İçeriği çok güzel olmuş sizin katkılarınızla. Sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Böyle güzel bir kitap ortaya koyduğunuz için çok çok teşekkür ediyorum. Bu güzel kitap sayesinde sıkılmadan okuyup başaracağıma inanıyor ve diğer arkadaşlarımın da bana katıldığını sanıyorum.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz
YAZAR(LAR)IN DİĞER KİTAPLARI


SON İNCELEDİĞİNİZ KİTAPLAR
ETİKETLER
0506 891 83 48 | 0541 434 54 24
0312 434 54 00 | 0549 548 06 30
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2016 © Pegem Akademi Yayıncılık.
.