Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Sınavlara Hazırlık   ›   YGS - LYS
../resim/urun/137030_B.jpg

YGS Son 48 Yılın Matematik Soruları ve Çözümleri 2013


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Komisyon  
Yayınevi: A Yayıınları
Sosyal Medyada Paylaş


Bu kitapta, 1966’dan günümüze kadar Üniversite Giriş Sınavlarında (YGS, LYS, ÖSS, ÖYS, ÜSS) sorulmuş bütün Matematik soruları konulara göre, kavramların veriliş sırası esas alınarak sıralanmış ve soruların ayrıntılı çözümleri yapılmıştır. Ortaöğretim müfredatında yapılan değişiklikler doğrultusunda, kapsam dışı konulara ait soruların hiçbiri kitaba alınmamıştır.

Her konu ve alt konuda YGS soruları (2012-2010), LYS (2012-2010) de çıkan YGS konularına ait sorular, ÖSS soruları (2009-1981 yılları arasında yapılan Öğrenci Seçme Sınavı), ÖYS soruları (1988-1981 yılları arasında yapılan Öğrenci Yerleştirme Sınavı) ve en sonda da ÜSS soruları (1980-1966 yılları arasında yapılan Üniversite Seçme Sınavı) şeklinde bir sıralama yapılmıştır. Böylece, 2000 den fazla YGS, LYS, ÖSS, ÖYS ve ÜSS Matematik sorusunun hem sınav türüne göre kendi içindeki bütünlüğünün görülmesi hem de 2012 den başlayarak 1966 ya kadar en son yapılan sınavlardan ilk sınava kadar sorulmuş tüm soruların hepsinin bir arada görülmesi ve analiz edilmesi imkânı sağlanmıştır. Ayrıca, soruların bitiminde cevap anahtarı verilmiş ve sonra da ayrıntılı çözümlemelere geçilmiştir.

Öğrencilere önerimiz, bir konuyu öğrendikten ve yeterince alıştırma yaptıktan sonra ilgili konunun sorularını çözmeleri ve çözemedikleri soruların çözümlerini incelemeleridir. Her sorunun altında, sorunun hangi yılda sorulduğu ve sınav türü bilgisi yer almaktadır.

1999’da iptal edilen sınavın soruları ise (1999-ÖSS-İPTAL) şeklinde belirtilmiştir. Bazı yıllarda, sınav uygulandıktan sonra hatalı olduğu anlaşılan sorular ÖSYM tarafından iptal edildiği için bu sorular da kitaba alınmamıştır.

Son yıllarda sorulan sorular, geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında çok büyük benzerliklere, hatta birbirinin aynısı olan sorulara bile rastlanmaktadır. YGS’ye (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) hazırlanan öğrencilerin sadece son 10 yılın veya 20 yılın sorularıyla yetinmeyip son 47 yılın bütün sorularını çözmeleri büyük önem taşımaktadır.

Ortaöğretimin ara sınıflarında okuyan ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bütün öğrenciler için hazırlanan arşiv niteliğindeki bu çalışmanın öğrencilere başarılarında bir basamak oluşturması dileğiyle...

Ortalama Puan:
ISBN: 9789756703342
Baskı Sayısı: 2.Baskı
Basım Tarihi: Eylül 2013
Baskı Yeri: İstanbul
Sayfa Sayısı: 400
Ebat: 19.5x27.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz









ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2013 © Pegem Akademi Yayıncılık.