Pegem.Net../resim/urun/147112_B.jpg
ALES Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2008 - 2013) Tamamı Çözümlü çıkmış Sorular 2014

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Komisyon  
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

15,00 % 40 indirim
25,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Sipariş günü kargoya verilir. (16.00'dan sonra verilen sipariş ertesi gün kargolanır)
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.


öSYM tarafından lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar için önce “ALES” (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giris Sınavı) adıyla sınavlar düzenlenmektedir.
ALES’in kapsamını, öSYM’nin ilgili kararı bağlamında ana hatlarıyla açıklamak yararlı olacaktır:
• Lisansüstü eğitim almak isteyenler için yapılacak olan sınavla, belirli akademik kadrolara (yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, arastırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı olarak) atanmak isteyenlere yönelik yapılmakta olan sınav ALES’te birleştirilmiştir.
• ALES ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez düzenlenmektedir.
• Sınava bir lisans programından mezun olabilecek durumda olanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almıs olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilirler.
• Sınavda Sözel Yetenek bölümünde 50'ser sorudan olusan iki test (Sözel Yetenek-1 ve Sözel Yetenek-2), Sayısal Yetenek bölümünde de yine 50'ser sorudan olusan iki test (Sayısal Yetenek-1 ve Sayısal Yetenek-2) yer almaktadır.
• Bu sınavın sonuçları, yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir.
Kitabımızın içeriği ve genel özellikleri şöyledir:

• 2008 Mayıs ayında yapılan sınavdan başlayarak en son 2013 yılı Mayıs ayında yapılan sınav ve 2013 Kasım ayında yapılan sınav sorularının benzer soruları da dahil olmak üzere tam 12 sınavı kitabımızda bulabilirsiniz.
• Kitabımızdaki bu 12 sınavla, 1100 Sözel Yetenek – 1100 Sayısal Yetenek sorusu olmak üzere tam 2200 çıkmış soruyu çözme olanağına sahip olacaksınız.
• Kitabımızda soruların yalnızca doğru yanıtlarını değil, uzman bir ekip tarafından hazırlanan ve ALES’e hazırlanma sürecinde size oldukça yararlı olacağını düşündüğümüz ayrıntılı çözümlerini de bulacaksınız.
“ALES Tamamı çözümlü çıkmış Sorular” kitabımızın sınava hazırlanma sürecinde sizlere yardımcı olacağını ve yol göstereceğini umuyor, başarılar diliyoruz.
 


ISBN: 9786053645092

Baskı Sayısı: 34. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 674

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz