Pegem.Net../resim/urun/2304_B.jpg
Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Abdurrahman Akdoğan 
Yayınevi: Gazi Kitabevi

46,00 % 20 indirim
57,50

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.


Bireylerin toplum halinde, birlikte yaşama ihtiyacı; toplumsal nitelikte bazı ihtiyaçların ortaya çıkmasına yol açmıştır. Toplum içinde düzenin sağlanmasından, güvenlik, sağlık gibi bir kısım temel ihtiyaçların karşılanmasına kadar büyük önem taşıyan bu ihtiyaçlar, toplumsal gelişime bağlı olarak giderek artmış ve bunların karşılanması, kamu maliyesinin çağdaş fonksiyonları çerçevesinde önemli bir kesit oluşturmuştur. Kamu maliyesinin klasik anlamından öteye, gelişim süreci içinde kazanmış olduğu anlam ve önem, geliştirilen yaklaşımlar ve yüklenen fonksiyonlar; hem söz konusu amaçlarla hizmet sunumu ve hem de bunların gerektirdiği giderlerin finansmanı politikalarını karmaşık ve hassas yaklaşımlar gerektirir bir hale dönüştürmüştür.

Konu kamusal finansman boyutu ile ele alındığında, fıskal ve ekstra fıskal fonksiyon ve etkileriyle ekonomik ve sosyal yapı üzerinde önemli sonuçlar yaratabilen kaynaklar içerisinde özellikle vergilerin büyük önem taşıdığı görülmektedir. Vergilerin, makro anlamda etkin bir vergi planlamasının bir sonucu olarak yürürlüğe konulması, çağdaş bir zorunluluktur. Vergi düzenlemelerinin toplum düzeni içindeki önemi, devlet ile bireyler arasındaki ilişkiler içerisindeki ağırlığı ve yarattığı etki ve sonuçlar, bu konuda atılacak adımların titizlikle gerçekleştirilmesi gereğini ortaya çıkarmıştır.


ISBN: 9789757313359

Baskı Sayısı: 12.Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 690

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Kamu Maliyesi
241 adet satıldı
47,70

2
Maliyet Yönetim Muhasebesi Uygulamaları

3
Kamu Maliyesi Bütçe ve Borçlanma

4
Maliye Politikası
111 adet satıldı
29,70

5
Maliye Politikası
84 adet satıldı
34,20

6
Denetim ve Raporlama Finansal Tablolar ve Analiz Teknikleri

7
Temel Sigortacılık
16 adet satıldı
26,91

8
Genel Muhasebe
13 adet satıldı
24,75

9
Sigortacılık
8 adet satıldı
20,61

10
Muhasebe Verilerine Dayalı Risk Ölçümü