Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Eğitim Bilimleri   ›   Türkçe Eğitimi
../resim/urun/2308_B.jpg

Türkçe Öğretimi

Yeni Öğretim Programına Göre Kuramdan Uygulamaya
Editör(ler) : Cemal Yıldız 
Yazar(lar) : Cemal Yıldız Alpaslan Okur Gökhan Arı Yakup Yılmaz 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
% 15
Liste Fiyatı: 24,00

İndirimli Fiyat: 20,40

% 0 Havale indirimi ile
20,40 'ye alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş


Türkçe dersi, öğrencilere bugün ve yetişkin olarak gelecekte, dil kullanımı açısından her türlü beklentiye karşılık verebilecek becerileri kazandırmalıdır. Türkçe öğretiminde çağdaş kuramsal yaklaşımların iyi ve doğru uygulanabilmesi için öğretmenlerin yeni, değişik ve gelişmiş bilgilerle; değişik ve gelişmiş yöntemleri uygulaması gerekmektedir.

Bu gelişimi yakalayabilmek için de iyi bir kılavuza ihtiyaç duyulmaktadır. İşte ana dili öğretimindeki yeni gelişmeleri ve yaklaşımları ele alan; Türkçe ve sınıf öğretmenleri, eğitim fakültelerinin bu bölümlerinde öğrenim gören öğretmen adayları ve bu alanlarda çalışan akademisyenlere yönelik hazırlanan Yeni Öğretim Programına Göre Kuramdan Uygulamaya TÜRKÇE ÖĞRETİMİ, 2005 yılında yayımlanıp 2006 yılında yeniden düzenlenen ve yapılandırmacılık kuramına dayanan yeni öğretim programına uygun olarak okuyucuya sunulmuştur. Kitap ana dili öğretimi alanında çalışan dört ayrı yazarın ortak çalışmasıyla hazırlanmıştır. Toplam 12 bölümden oluşan çalışmada Türkçe öğretiminin tüm yönleri ve etkinlik alanları ele alınmaktadır. Öğretim programında birtakım değişiklikler olsa da ana dili öğretimini kapsayan dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri ile bu becerileri destekleyen dil bilgisi alanındaki bilgi ve teoriler, öğretimin temel unsurları olduğundan bu konular ayrı bölümlerde ele alınmıştır.

Ayrıca dil edinimi ve çocukta dil gelişimi, ana dili eğitiminin tarihî gelişimi, ilk okuma yazma öğretimi gibi konulara değinilmiştir. Dil öğretiminin tüm beceri alanlarının ortak konusu niteliğindeki kelime öğretimi çalışmada ayrı bir bölüm olarak ele alınmaktadır. Son zamanlarda özellikle gündeme gelen ve öğrenci merkezli öğretimin temelini oluşturan proje temelli öğretim gibi alternatif yaklaşımlar ve ölçme değerlendirme de ayrı bölümlerde incelenmektedir. Tüm bu özellikleriyle elinizdeki kitap yeni kuram ve uygulama alanlarını içermekte ve aynı zamanda yeni programa uyum sağlamada bir kılavuz niteliği taşımaktadır.

4+4+4 Sistemine Uyarlanmış ve Geliştirilmiştir.

Ortalama Puan: 5
ISBN: 9786053646570
Baskı Sayısı: 4. Baskı
Basım Tarihi: Aralık 2013
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 472
Ebat: 16x23.5

Kuramdan Uygulamaya Türkçe Öğretimi - TANITIM

Başar Aksoy
20.5.2010
Türk diline gönül vermiş herkesin mutlaka okuması gereken eşsiz bir eserdir.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.