Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   İş Dünyası - Yönetim   ›   Yönetim
../resim/urun/26342155.jpg

Yönetimde İnsan İlişkileri


Editör(ler) :
Yazar(lar) : İbrahim Ethem Başaran 
Yayınevi: Nobel Yayın Dağıtım
Sosyal Medyada Paylaş


Üçüncü kez yeniden yazılan bu kitabın amacı, kamu ya da özel kesimin herhangi bir örgütünde çalışan bir yönetmenin insan ilişkilerim nasıl geliştireceğine; örgütünü nasıl etkili kılacağına; etkili ve başarılı olmak için neler yapacağına ilişkin bilgi ve uygulama önerilerini, davranış ve yönetim bilimlerinden seçerek sunmaktır.

Kitap on iki bölümden oluşmaktadır. Bölümler sırasıyla, yönetimde insan, ilişkilerinin niteliğini, amacını ve özgün bir modelini; insan ilişkilerinin kısa bir geçmişini; yönetsel davranışa kaynaklık eden Önderlik araştırmalarını ve kuramlarını; yönetsel davranışı ve kuramlarını: yönetsel etkililik için gereken örgütsel Önderliği, Özgün bir yönetmen yeterlik modelini ve yönetmenin yetiştirilmesini; yönetmenin gerçekleştireceği ve asıl amacı olan Örgütsel etkililiği; örgütsel etkililik için örgütü yenileştirmesini, dirikleştirmesini, verimli, sağlıklı ve yararlı kılmasını ele almaktadır. Sonyıllarda sözü edilen ve örgütsel etkililiğin öteki adı olan Toplam Nitelik (quality) Yönetiminin gerçekleştirilmesi için, temel birim olan takımın (nitelik çemberinin), kurulmasına, çalıştırılmasına ve işgörenlerde takım bilincinin geliştirilmesine ilişkin son gelişmeler özenle incelenerek, sunulmuştur.

Bu kitap, yazarın, örgütlerin "İNSAN"yönünü inceleyen ve birbirini tamamlayan üç kitabından üçüncüsüdür. "Yönetim" adlı birinci kitap, yönetimi ve örgütü tanıtmakta; "Örgütsel Davranış: İnsanın Üretim Gücü" adlı ikinci kitap, insanın örgütte nasıl davrandığını ve kafakol gücünü nasıl üretime dönüştürdüğünü ele almaktadır.

Ortalama Puan:
ISBN: 9789755916156
Baskı Sayısı: 3. Baskı
Basım Tarihi: Ocak 2004
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 416
Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.