Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Eğitim Bilimleri   ›   Eğitim Programları ve Öğretim
../resim/urun/470322200.jpg

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Eğitim Programı ve Plan Hazırlama


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Nermin Düzce Nur Özyeşer Cinel Özel Akça 
Yayınevi: YaPa (Ya-Pa) Yayınları

Bir ülkenin gelişmesinde, düzeltilmesi gereken en önemli unsurlardan biriside sağlıklı ve iyi bir eğitim ortamının oluşturulmasıdır. Eğitimin istenilen düzeye ulaşabilmesi için; çevre ve günün koşullarına uygun, belirlenen nitelikte program ve planın hazırlanması gerekmektedir. Bu da, sağlıklı ve üretken bireylerin yetiştirilmesinde önemli etkenlerden birisidir. Öğrencilere verilen teorik bilgilerin yanında, uygulamalara da yer verilmesi eğitim sisteminin bir bütün halinde etkili şekilde gelişmesini sağlayacaktır.

Bir ulusun uygarlık düzeyi, o ulusun çocuklarına; bireysel ayrılıklarına göre sağladığı eğitim olanaklarıyla ölçülmektedir. Çocuklar; toplumun devamını ve geleceğini oluşturacak yeni güç ve enerji kaynaklarıdır. Bu enerjiyi iyi şekilde kullanmak için, çocuğun gelişiminde en kritik olan ve en çok dikkat isteyen Okul öncesi döneme; gereken ilgi ve desteğin verilmesi gerekmektedir. Okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden çocukların, daha yaratıcı olmaları, bağımsız olumlu bir kişilik geliştirmeleri ve ilköğretime hazırlanmaları açısından uygulanabilecek eğitim programları, çocukların gelişim olanaklarını destekleyici nitelikte olmalıdır. Çocukların var olan yeteneklerini olumlu yönde geliştirmelerini sağlamak ve destek olmak ancak onlara verilen iyi bir eğitimle mümkün olabilmete, buda programlı ve planlı yapılan uygulamalarla gerçekleşebilmektedir.

Sizlere sunulan bu kitapta, Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencilerinin, kullanılabilir nitelikte okul öncesi eğitim programı ve planı hazırlamalarına yardımcı olabilmek hedeflenmiştir. Bu nedenle, Okul öncesi eğitim program ve planlarının hazırlanmasında dikkate alınması gereken temel ilkeler vurgulanmaya çalışılarak; programın tanımı ve önemi ile okul öncesi eğitimin önemi üzerinde durulmuş, okul öncesi eğitim kurumlarında uygulanacak program ve plan hakkında bilgi verilmiştir.

Bu kitabın; çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencilerinin kullanılabilir nitelikte okul öncesi eğitim programı ve planı hazırlamalanna yardımcı olabilmesi dileğiyle....
Ortalama Puan:
ISBN: 9789759930394
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Baskı Yeri: İstanbul
Sayfa Sayısı: 126
Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER
,

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2013 © Pegem Akademi Yayıncılık.