Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Aile (Anne,Baba,Çocuk)   ›   Çocuk Psikolojisi
../resim/urun/4993822.jpg

Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın?


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Dawn Huebner 
Yayınevi: Efil Yayınevi
Sosyal Medyada Paylaş


Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) nörobiyolojik bir sorundur ve oldukça yaygındır. OKB beyin kimyasında ve işlevindeki bir takım bozulmalardan kaynaklanmaktadır. Bununla beraber tedavi edilebilir bir durumdur.

OKB’si olan çocukların birçoğu bilişsel davranışçı terapi denen bir tedavi yönteminden yarar görmektedirler.  Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın? adlı bu kitap çocuklar ve ailelerine OKB’nin üstesinden gelebilmek için bilişsel davranışçı teknikleri öğretmektedir.

“Beyninde takıntılar olursa ne yapmalısın?” bir terapi ile birlikte kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilmektedir. Çocuğunuz tedavi altında ise lütfen bu kitaptan terapistinize söz edin.

Ebeveynler, çocuğa vermeden önce bu kitabı kendileri okumalıdır. Burada anlatılan teknikleri ve ilkeleri anlayabilirseniz çocuğunuza daha etkili bir şekilde yardımcı olabilirsiniz. Çocuğun bir ebeveyni ile bu kitabı okuması kitabın etkinliğini artıracaktır.

“Beyninde Takıntılar Olursa Ne Yapmalısın” adlı bu kitaptan OKB’li çocuklar ve ebeveynlerinin yanı sıra bu alanda çalışan akademisyenler, terapistler, psikiyatrlar ve psikologlar faydalanabilir ve tedavi sürecinde bu kitabı kullanabilirler.

Ortalama Puan:
ISBN: 9786054160211
Baskı Sayısı: 2. Basım
Basım Tarihi: Temmuz 2009
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 95
Ebat: 22x28


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.