Anasayfa
../resim/urun/71_B.png

Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mehmet Okutan 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
Sipariş günü kargoya verilir.
(16.00'dan sonra verilen sipariş ertesi gün kargolanır)


Kargo Koşulları
Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde;
Kargo ücreti 5 ' dir.
50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.

Kapıda ödeme siparişlerinde;
Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.

paylaş

yazdır
Liste Fiyatı: 24,00
İndirimli Fiyat: 20,40
% 15 indirim
Adet:
Kitap Hakkında

öğretmenlerin öğretim hizmetini yerine getirirken karşılaştıkları en önemli sorunlardan biri, etkili sınıf yönetimi sağlama ile ilgilidir. özellikle yeni yetişen öğretmenler için çok daha önemli olan bu sorun, son zamanlarda deneyimli öğretmenler için de sorun olmaya başlamıştır. çünkü toplumda meydana gelen hızlı değişimler, öğrencilerin davranışlarına da yansımış olduğundan, geleneksel yöntemler sınıf yönetiminde etkili olmamaya başlamıştır.

öğretmenlerin deneyimleri de, yeni gelişmeler karşısında etkisi hale gelmiştir. öğretmen yetiştiren Eğitim Fakültelerinde 1997 yılından beri "Sınıf Yönetimi"nin okutulmaya başlanması, sınıf yönetimi sorununu yönetmede önemli bir başlangıç olmakla birlikte, bu uygluamadan, bu bilgilerin beceri haline dönüştürülmesinde istenen sonucun elde edilemediği söylenebilir.

Sınıf Yönetimi dersi kapsamında yeni yetişen öğretmenler, kuramsal bilgilerle tanışma fırsatı bulabildiği halde, uygulamadaki durumla yeni bilgileri yakınlaştıracak fırsatı bulmakta güçlük çekmektedirler. Bu kitap, sınıf yönetimindeki kuramsal bilgilerle, sınıf yönetimi uygulamalarını yakınlaştırma ihtiyacından doğdu. Kitapta, öğrencilerden derlenen, yaşanmış sınıf yönetimi örnek olayları eleştirel bir yaklaşımla tartışılmış, kuramsal bilgiler ışığında olaylar değerlendirilmiş ve öğretmen adaylarının deneyimlerle yüzyüze gelmelerine fırsat verilmeye çalışılmıştır.

Bu kitap bir ders kitabı değildir; ama ders kitabının kuramsal bilgilerinin nasıl uygulanabileceğinin ipuçlarını içeren bir kitaptır. Eğitimci, yönetici, öğretmen ve öğretmen adayları ile, eğitimle ilgilenen herkesin bu örneklerden "hisse" çıkarabileceğine inanan yazar, bu kitabın, öğretmenlerin sınıf yönetiminde başarılarını arttırmada etkili olabileceğini düşünmektedir.

ISBN: 9789758792498
Baskı Sayısı: 5. Baskı
Basım Tarihi: Mart 2015
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 280
Ebat: 16x23.5
Bu ürünle ilgili hata bildirimi yapmak için tıklayınız
Dokümanlar
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar - TANITIM
Okur Yorumları
ahmet sinan yurdadoğan
8.6.2010 1
Selamlar bendeniz kitabından çok trabzonlu bu eğitimcinin kişiliğinden bahsedeyim işletme fakültesi lisans diplomamı aldıkdan sonra gittiğim ktü fatih eğitim fakültesinde 1 yıl pedagojik formasyon eğitimi alırken kendisinin öğrenciside olmuştum her öğretmenin amiyane tabirle(ciğerini söken) yani onun ne kadar kaliteli olmadığını anlayabilme yeteneğine sahip çok zeki birisiyim. Bunda lise yıllarında öğrencisi olduğum kemal kazaz yada yaşayan (90 lı yaşlarını sürmeye başlayan ABDURRAHMAN SERDAR) gibi büyük eğitimcilerinde daha önce öğrencisi olmamın katkısı vardır. Mehmet okutan bence robot öğretmen kimliğinden sıyrılmış ve yaratıcı bir eğitimci(bir şeyi öğretirken onu kişinin zihninde canlandırarak daha iyi algılamasını sağlayabilen türünün az bulunan eğitimcilerindendir). bazı eğitimciler robot gibi derse girip kitabı aynen aktarır bunlara ben robot öğretmen (eğitimciliği ticaret yani para kazanma sanatı olarak gören öğretmenlerdir)


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz
YAZAR(LAR)IN DİĞER KİTAPLARI


SON İNCELEDİĞİNİZ KİTAPLAR
ETİKETLER
0506 891 83 48 | 0541 434 54 24
0312 434 54 00 | 0549 548 06 30
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2016 © Pegem Akademi Yayıncılık.
.