Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Eğitim Bilimleri   ›   Matematik Eğitimi
../resim/urun/10199_B.jpg

Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri


Editör(ler) : Hatice Akkoç Erhan Bingölbali Mehmet Fatih Özmantar 
Yazar(lar) : İsmail Özgür Zembat Asuman Duatepe Paksu S. Aslı Özgün Koca İbrahim Beyazıt Sibel Kazak Sibel Yeşildere Semra Kunt Hamide Doğan Dunlap Emel Özdemir Erdoğan Çiğdem Kılıç Asuman Oktaç Emin Aydın Ali Delice Hatice Akkoç Erhan Bingölbali Mehmet Fatih Özmantar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
% 15
Liste Fiyatı: 24,00

İndirimli Fiyat: 20,40

% 0 Havale indirimi ile
20,40 'ye alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş


Matematik eğitimi literatüründe öğrencilerin karşılaşmış oldukları zorluklar ve sahip oldukları kavram yanılgıları büyük bir ilgi odağı olagelmiştir. Özellikle 1960’lı yıllardan itibaren dünyanın dört bir yanında yapılan çalışmalar öğrencilerin matematik alanında farklı konularda sahip oldukları yanılgıları belirleme ve sebeplerini ortaya koyma noktasında ciddi bir birikim sağlamıştır. Öğrencilerin farklı konularda sıklıkla sergilemiş oldukları yanılgılara dair sahip olunan bilgi etkin matematik öğretimi için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Buna ilave olarak, matematiksel kavram yanılgıları ve zorluklarını bir araya getiren Türkçe bir kaynağın olmayışı da böylesi bir çalışmanın ortaya çıkması için motive edici bir sebep olmuştur.

Bu kitap çalışması her birisi kendi alanında uzman matematik eğitimcilerinin matematiksel kavramlar hakkında yapılan çalışmaları titizlikle inceleyip, öğrencilerin sahip oldukları kavram yanılgılarını belirlemeleri ve bu yanılgılar için geliştirilen çözüm önerilerini sunmaları ile ortaya çıkmıştır. Elinizdeki bu kitap içerisinde yer alan kavramlar ortaöğretim matematik öğretim programında işlenen temel kavramlar arasından seçilmiştir. Böylece yeni öğretim programında yer alan konuların yapılan çalışmalar perspektifinde değerlendirilerek bu programın uygulayıcılarının başvurabileceği bir kaynak çalışma ortaya çıkması amaçlanmıştır. Bu bağlamda, her bir bölüm temel olarak şu üç ana tema etrafında şekillenmiştir:

• Ele alınan kavram hakkında literatürde rapor edilen öğrenci zorlukları ve öğrencilerin sıklıkla sahip oldukları yanılgıların açıklanması,

• Bahsedilen bu zorlukların aşılması ve yanılgıların giderilmesi için geliştirilen çözümler,

• Ortaöğretim programının öğrenci zorlukları ve kavram yanılgıları açısından değerlendirilmesi.

Yukarıdaki temalar etrafında şekillenen Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri adlı bu kitap hem araştırmacılar ve hem de uygulayıcılar için önemli bir kaynak oluşturmaktadır. Böylesi bir çalışma ile matematik eğitimcilerinin, halen hizmet vermekte olan matematik öğretmenlerinin ve öğretmen adaylarının faydalanabileceği bir eser oluşturarak, daha etkin bir matematik öğretiminin gerçekleşmesine katkıda bulunmuş olmayı ümit etmekteyiz.

Ortalama Puan: 5
ISBN: 9786055885311
Baskı Sayısı: 3. Baskı
Basım Tarihi: Mart 2013
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 464
Ebat: 16x23.5

Matematiksel Kavram Yanılgıları ve Çözüm Önerileri - TANITIM

Ahmet ÇAKIR
19.3.2014
Benim hocalarım farkını yansıtmış ;)

Kemal Heybelioğlu
13.12.2010
Hakikaten çok iyi tasarlanmış bir kitap. Teşekkürlerimi iletiyorum.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2015 © Pegem Akademi Yayıncılık.