Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

2021 8.Sınıf LGS Matematiğin Kara Kutusu Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Komisyon
35,00 TL
%25
26,25 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Tamamı Çözümlü Soru Havuzu
  Sınava Hazırlık Okula Yardımcı
  LGS - İOKBS Hazırlık
  MEB, TUBİTAK, PİSA, TİMMS İSBO ağırlıklı sorular.
  Yeni Nesil, Yeni Müfredat
  Değerli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler, Sayın Veliler yeni MÜFREDATa uygun ve güncel bir kitapla sizlere merhaba diyoruz.
   
  Bildiğiniz gibi ülkemizde her yıl birçok sınav yapılmakta bu sınavların sonuçları da çoğu zaman geleceğimizi şekillendirmektedir. İşte bu hazırlık sürecinde ciddi hazırlanmış dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Biz de bu ciddi süreçte son yıllardaki sınavları analiz ettiğimizde çıkmış soruların önemi bir kez daha kendini göstermiştir. Kara Kutu kitapları olarak birkaç kurumun sınav sorusuyla yetinmedik. Bizim diğer yayınlardan farkımız olmalıydı. Bundan dolayı MEB’in ve Özel Okulların arşivinden güncel olan sorularını orijinal şekilde sizlere sunuyoruz.
   
  Hazırlamış olduğumuz 8.Sınıf Kara Kutu serisi son 22 yılda (1998-2020) MEB tarafından yapılmış LGS, PISA, TIMSS,İOKBS, DPYBS, PYBS, TEOG, OKS, SBS, MEB ÖZEL OKULLAR SINAVI gibi MEB arşivindeki sınavların sorularından oluşmaktadır. (Sınav kısaltmalarının açıklaması aşağıda mevcuttur bakabilirsiniz.)
   
  Bu kitap hazırlanırken;
  Güncelliğini yitirmiş, cevabı tartışmalı, müfredattan çıkartılmış konu ve sorulara yer vermedik.
  MEB`in mantığını kavratmaya çalıştık.
  Tüm sınavlar içinden MEB`in güncel soru mantığına uygun olanlara yer verdik.
  Soruları hazırlarken kolaydan zora doğru sıraladık.
  Soruların çıkmış olduğu yıl ve sınav bilgisini soruların altlarına yazdık.
  Böylece öğrencilerimizin konuyu sıkılmadan zevkli bir şekilde öğrenmesine gayret ettik.
  Özellikle son 2 yıldır sınavlarda gelen sorulara baktığımızda bilgiye dayalı sorular değil yorum ve analiz yeteneğini ortaya çıkaran soruların eleyici olduğunu görmekteyiz. Bu da öğrencileri bu tarzda sorular çözmeye yönlendiriyor. Öğrencilerimiz önüne gelen bütün kaynakları kalite gözetmeden çözmeye çalışsa da elde ettiği başarı sınırlı oluyor çünkü her soruyu hazırlayan ekibin hazırladığı sorularbelli bir kalıbın dışına çıkamıyor. İşte biz de bu durumu yakından takip eden yayınevi olarak öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızın bu konuda da kitap çıkarmamız için yoğun talep ve ısrarları neticesinde adayların MEB mantığına uymayan sorularla vakit kaybetmesi yerine MEB’in sorularının birikimini sizinle paylaşmaya karar verdik. Kitabı hazırlarken soruların son yayınlanan TDK kurallarına uygun olması ve kitaplarımızın son açıklanan müfredata uygun olması için gayret gösterdik ve soruların güncel olmasına dikkat ettik.
   
  Bu kitabımızda sorular informal (kendi kendine öğrenme) eğitim sistemi gözetilerek düzenlenmiştir. 8.Sınıf T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülüğün Kara Kutusu kitabı öğrencilere, gerçek sınav sorularıyla konuyu pekiştirmek amacıyla derlenmiş ve size gerçek bir tekrarı yaptırarak başarıya ulaşmanızı hedeflemiştir. Elinizdeki T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülüğün Kara Kutusu kitabındaki sorularını dikkatli bir biçimde çözdüğünüz takdirde MEB’in inkılap tarihinin soru mantığını en iyi şekilde kavramış ve soruları çok seri bir şekilde çözüyor olacaksınız. Bundan dolayı soruları çözdükçe yapabilmenin heyecanı ve sevinciyle inkılap tarihine daha fazla çalışacak ve başarınızın farkına varacaksınız.
   
  Bu kitap, yorucu, ciddi, yoğun ve uzun bir çalışmanın ürünüdür. Sonuçta şöyle bir şeyle karşılaştık: MEB aynı soruyu birkaç defa farklı sınavlarda sormuş. Bundan da anlaşılıyor ki önümüzdeki sizin gireceğiniz sınavda da T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülüğün Kara Kutusu kitabındaki sorulardan da çıkma ihtimali vardır.
   
  Kaynağımızın tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması, mutlu ve başarılı bir hayata adım atmanızda yardımcı olması temennisi ile fotokopiye yönelmeyerek kul hakkına girmeden emeğe saygı gösteren öğrencilere başarılar dileriz.
   
  8. SINIF KARA KUTU KİTAPLARINDA KULLANILAN SINAVLAR
  LGS: Liselere Giriş Sınavı (2018-2019---)
  OKS: Ortaöğretim Kurumlar Sınavı (1998-2008)
  SBS: Seviye Belirleme Sınavı (2009-2013)
  MEB/Özel Okullar Sınavı: MEB Tarafından Düzenlenen Özel Okullar Sınavı(2009)
  TEOG: Temel Ortaöğretim Geçiş Sınavı (2013-2018)
  TEOG/M: Temel Ortaöğretim Geçiş Mazeret Sınavı (2013-2018)
  MEB/Örnek: MEB’in her sene sınavdan önce yayınladığı örnek sorular
  DPYBS: Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2003-2009)
  PYBS: Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2010-2017)
  İOKBS: İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ( 2017-2018---)
  İOKBS/Haz.: Hazırlık Sınıfı İçin Yapılan Bursluluk Sınavı (2017-2018---)
  TIMSS: (Trends in International Mathematics and Science Study) Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması Sınavı) 4 yılda bir yapılır.
  PISA: Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (Açılımı 'Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı”olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma projesidir.) (2003---)
   
  İnformal Yayınları size yeter!
  İNFORMAL YAYINLARI
  İsmail KAYNARCA

  Basım Tarihi : 1.2.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı :

  Ebat : 19x27 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786058141063

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.