21. Yüzyıl Okullarını Yeniden Düşünmek

Nedim Özdemir
Ciltsiz
67,00 TL
%15
56,95 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Bilgi toplumu ile birlikte hayatımızı çevreleyen hızlı değişim ve dönüşümler, yaşadığımız toplum içindeki yapıları da değişime ve dönüşüme zorlamaktadır. Gelecek nesilleri yetiştirme misyonuna sahip okullar da bu değişim rüzgârının etkisi altındadırlar. Artık sanayi toplumunun dayattığı pozitivist paradigma ile okulları kurgulamanın zamanı geçmiştir. Post-pozitivist bakış açısı ile okulları değiştirmek ve dönüştürmek bir zorunluluk hâline gelmiştir. Özellikle 21. yüzyıl bağlamında sıklıkla ifade ettiğimiz eleştirel düşünme, problem çözme, analitik düşünme, öğrenmeyi öğrenme gibi becerileri bireylere kazandıracak okul modelleri ortaya koymak gerekir. Başka bir deyişle, okulları yeniden düşünmek ve çağın gereklerine cevap verebilmek son derece önemli hâle gelmiştir.
  Okul gelişimini sağlamada ve okulu daha etkili bir yapı hâline getirmede temel noktaları detaylı bir şekilde ortaya koymak bu kitabın odak noktasını oluşturmaktadır. Okul gelişiminde yönetici, öğretmen, öğrenci ve ailenin rolü ile birlikte okulun fiziki ve psiko-sosyal ortamını yeni bir anlayışla ele almak ve okulları sanayi toplumunun bir dayatması olan makine metaforundan uzaklaştırmak için neler yapılabileceğine ilişkin yeni bir bakış açısı sunan bu kitap, ayrıca iyi uygulama örnekleri ile okul gelişimine bir yön verme çabası içindedir.

  Basım Tarihi : 1.9.2021

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 506

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257676441

  Editörler

  Nedim Özdemir

  Selçuk Turan

  Ömür Çoban

  Yazarlar

  Atilla Özdemir

  Nedim Özdemir

  Ömür Çoban

  Burcu Akkaya

  Mehmet Durnalı

  Selçuk Turan

  Hatice Turan

  Ahmet Yirmibeş

  Feyza Gün

  Elif Yılmaz

  Celalettin Özden

  Ramazan Atasoy

  Canay Pekbay

  Okan Bilgin

  Bayram Gökbulut

  Safiye Çiğdem Gören

  Duygu Özen Kılıç

  Mehmet Tufan Yalçın

  Elif Gamze Özcan

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.