Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

8. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Semineri Süreçsel Drama, Doğaçlama Yaklaşımları

Ömer Adıgüzel
Ciltsiz
38,50 TL
%15
32,73 TL
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir. Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • “…Bilindiği gibi Drama kökeni Yunanca’da “dran”dan gelen yapma, etme, eyleme anlamına geliyor. Demek ki Drama, içinde devinimi, eylemi, kinesteziyi barındırıyor. Devinim ve eylem içerisinde yaratarak ve yaşayarak öğrenmenin değerliliğini kimse yadsıyamaz. Klasik anlamda tiyatro ya da klasik anlamda okullardaki tiyatro çalışmalarından bir hayli farklı olan Drama alanı her şeyden önce çocuk, ergen, yetişkin, her yaştaki insana yaratıcılığı ortaya koyma; gizil gücünü dışa vurma olasılığını ve olanağını vermekte. Onun için çok kez yaratıcı dramadan söz ediyoruz ve böyle adlandırıyoruz.

  Eğitimde dramatizasyon gibi çok dar bir yere sıkıştırılmış öğretim yönteminden çok daha zengin boyutlara taşımaktadır drama. Bu alan çoktan kendi kurallarını ilke ve yöntemlerini, araştırma yöntemlerini bulmuştur. Böylece önemli bir disiplin olarak da Türkiye’de aslında hiç bilinmeyen, duyulmamış bir olgu olmadığı halde, özellikle genel eğitim ve kültür eğitimi alanlarında sistematik ve akademik ele alınmamıştı bildiğiniz gibi. 1980’li yıllarda Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde eğitim bilimci olacak öğrencilerle bir kulüp etkinliği olarak başlayan Eğitimde Drama çalışmaları taşıdığı eğitsel, psikolojik, sosyolojik, felsefik ve yaratıcı boyutlarıyla kısa sürede bir ilgi alanı haline geldi…”

  Prof. Dr. İnci San

  Süreçsel Drama - Doğaçlama Yaklaşımları başlıklı bu kitap 26 Şubat ve 2 Mart 2001 tarihleri arasında yapılan 8. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Semineri’nde yapılan konuşmalar ve atölye çalışmalarından oluşturulmuştur. Kitap içeriği, süreçsel drama, ve doğaçlama tiyatrosu, playback tiyatro, mini-mona drama gibi değişik yaklaşımlardan örnekler ve uygulamalardan oluşmaktadır.

  Basım Tarihi : 1.9.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 160

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582698

  Editörler

  Ömer Adıgüzel

  Yazarlar

  İnci San

  Renate Breitig

  Ulrika Sprenger

  David Davis

  Hans Wolfgang Nickel

Benzer Ürünler
Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.