Sipariş İptali

Kredi Kartı ile Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

1- Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız aynı gün içerisinde müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz “+90 312 425 90 90" veya bu konu ile ilgili siparis@pegem.net adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. 

2- Siparişinizdeki bir veya birkaç ürünü iptal etmek için yine yukarıdaki bilgileri kullanarak editörlerimize bilgi veriniz.

3- Siparişinizdeki ürünlerin temin edilemediği durumlarda müşteri konuyla bilgilendirilir. Müşteri talep ederse yerine ikame ürünler gönderilir, kısmi iade yapılır veya tümüyle sipariş iptal edilir.

4- Kredi kartı tutarlarının iadesinde iptal işlemi 7 (yedi) iş günü içerisinde yerine getirilir. İşlemin hesabınıza yansıma süresi Bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Havale ile Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

1- Havale yolu ile yapılan siparişlerin 10 gün içerisinde ödemesi yapılmaz ise, sipariş otomatik olarak iptal edilir.

2- Tedarik sürecindeki iptallerde kredi kartındaki süreçler izlenir.

Kapıda Ödeme Yöntemi ile Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

1- Kapıda ödeme yöntemi ile yapılan siparişlerde 100 TL üzeri  siparişlerde ertesi gün müşteri aranarak teyit edilir, bu miktarın altında kalan siparişler otomatik olarak işleme alınır. 100 TL üzeri siparişlere ilişkin yapılan arama sırasında onaylanmayan siparişler iptal edilir.

2- Kapıda ödeme yöntemi ile yapılan siparişlerde onaylanan siparişler müşteriye gönderilir. Müşteriye kargo şirketi tarafından paketi teslim edilirken ödemenin tamamı (ürünlerin bedeli, kargo bedeli, kapıda ödeme ek hizmet bedeli) KAPIDA NAKİT ya da KAPIDA KREDİ KARTI ile KARGO ŞİRKETİ tarafından tahsil edilir. Müşteri bu esnada ürünleri almayı kabul etmez ve geri iadesini isterse, KARGO BEDELİ ve KAPIDA ÖDEME EK HİZMET bedelini PEGEM.NET’e ödemekle yükümlüdür. Bu ödemeyi yaptıktan sonra müşterinin bu siparişi İPTAL edilir.