../resim/urun/117_B.jpg

Yaratıcılığa Yolculuk

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Tülay Üstündağ 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9789756802847
Baskı Sayısı: 8. Baskı
Basım Tarihi: 1.9.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 218
Ebat: 14x20

Yaratıcılıkla ilgili bunca yayın varken, tümüne ulaşmanın yolları bireylerin amaçlarına ve isteklerine bağlıyken, tartışmalar, görüşler, düşünce ayrılıkları sürerken ve şimdi bile tanımlanamamışken, niçin bu kitap?

Yaratıcılığın yanında yürümek bambaşka bir yolculuk. Bu yolculukta bitmez denilen yolların sonuna gelindiğinde, insanın karşısına yepyeni bir yol çıkıyor. Sonunda yolculuk hep baştan başlıyor .

Bu kitap yolculuğunu sürdüren birinin bildiklerini başkalarıyla paylaşma istediğinden doğdu. Başlarda “Yaratıcılığın Tanımları, EvdeOkulda-Sınıfta Yaratıcılığın Engelleri, Yaratıcılığın Olmazsa Olmazları, Yaratıcı Bireyin Özellikleri, Yaratıcılığın Geliştirilmesi, Yaratıcılığın Öğretilmesi” sıralandı.

Sonraki bölümler; “Yaratıcılık ve Teknoloji Eğitimi, Daha Yaratıcı Bir Okul, Düşünme Çeşitleri: Yaratıcı, Analitik ve Eleştirel Düşünme, İşbirliğine Dayalı Öğrenme-Yaratıcılık Süreci ve Drama, İlköğretim Programlarında Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Derslerinde Yaratıcı Drama, Yaratıcı Düşünmeyi Geliştiren Teknikler: Beyin Fırtınası, Yaratıcı Problem Çözme, Örnek Olay İnceleme, Görüş Geliştirme, Kavram Haritaları ve Altı Şapka Düşünme Tekniği” bu yolculuktaki diğer durakları oluşturdu.

Kitabın, yazılma nedenlerinden biri de teşekkür etme isteğinden kaynaklandı. Bu teşekkürün kimlere ait olduğu ise satır aralarında gizleniyor. Kim önce görürse: SOBE!


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019