../resim/urun/129131_B.jpg

Erken Çocukluk Eğitimi

SATIN AL

Editör(ler) :
Songül Tümkaya Fikret Gülaçtı 
Yazar(lar) : Fikret Gülaçtı Kazım Biber Bahadır Köksalan Aysun Gürol Sibel Yoleri Türker Sezer Yener Özen Şule Erden Mehmet Kök Songül Tümkaya 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053642510
Baskı Sayısı: 3. Baskı
Basım Tarihi: 1.2.2014
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 382
Ebat: 16x23.5

Gelişim döllenme ile başlamakta ve yaşam boyu sürmektedir. Ancak yaşamın ilk altı yılı gelişimin en hızlı olduğu ve çevrenin etkisine en açık olunan dönemdir. çocuklar doğduklarında  ve yaşamlarının ilk yıllarında fiziksel açıdan yetişkinlere bağımlıdırlar.Ancak bu bağımlılık bizleri yanıltmamalıdır. çocuklar doğduklarında oldukça gelişmiş beş duyu yetisine sahiptirler. Bir başka deyişte çevre ile etkileşime hazırdırlar. Böyle olunca gelişimin ilk altı hatta sekiz yılındaki eğitimin çok önemli olmaktadır. Bu eğitim ne kadar erken başlarsa o kadar etkili olur. Daha sağlıklı, başarılı, ahlaklı ve topluma katkı getirecek bireyler yetiştirilmek isteniyorsa, eğitime mümkün olduğunca erken başlanması gerekmektedir. Erken çocukluk döneminden ilköğretime geçişin uyum içinde ve yumuşak bir şekilde olması, çocuğun örgün eğitimdeki başarısında etkilidir.

Bu kitapta, farklı üniversitelerde görevli olan öğretim elemanları tarafından YöK Kur tanımı dikkate alınarak yazılmış on bölüm bulunmakatadır. Her bir bölüm yeni baskıya yakışır şekilde güncel değişiklikler ve uygulamalarda dikkate alınarak titizlikle yazılmıştır. Bu çerçevede kitapta: okul öncesinin Dünya`da ve Türkiye`deki tarihsel gelişm, tanımı, kapsamı, önemi ve temel ilkeleri, okul öncesinin bugünkü durumu, temel görüşler, çocukların gereksinimleri ve özellikleri, öğretmen yeterlilikleri, eğitim kurumları ve çeşitleri, eğitsel ortam özellikleri ile ailenin rolü ve önemi açıklanmaya çalışılmıştır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019