../resim/urun/149793_B.jpg

Sosyal Bilgiler Öğretiminde Eğitim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

SATIN AL

Editör(ler) :
Ramazan Sever Erol Koçoğlu 
Yazar(lar) : Ramazan Sever Hilmi Demirkaya Erol Koçoğlu Ömer Faruk Sönmez Cemal Aküzüm Erkan Yeşiltaş Hakan Koç İhsan Ünlü Tekin Çelikkaya Hakan Örten Feride Ersoy Yılmaz Keskin Yunus Emre Avcı  Faruk Asma Özcan Ekici 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053646051
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: 1.10.2013
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 295
Ebat: 16x23.5

  Bu kitap, sosyal bilgiler öğretiminde kullanılan eğitim teknolojileri ve materyallerini konu edinmektedir. Yapılandırmacı kuramın ilkelerine dayalı olarak eğitimin verildiği ülkemizde, öğrenme- öğretme sürecinde öğrencinin aktif olması iççin birtakım etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinliklerden en önemlisi öğrencilerin anlamlı ve kalıcı öğrenmesine katkı sağlayacak eğitim teknolojilerinin ve materyallerinin kullanılmasıdır. Kullanılan eğitim teknolojileri ve materyalleri öğrencinin gelişim düzeyi dikkate alınarak kullanılırsa öğrencilere sağlayacağı katkıları artabilir.

  Soyut kazanım, içerik ve kavramların fazla olduğu disiplinlerde, anlamlı ve kalıcı öğrenme için somutlaştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Sosyal bilgiler de bu disiplinlerden biridir. Sosyal Bilgiler gibi soyut kazanım, içerik ve kavrama sahip olan disiplinlerde somutlaştırma, öğrenci düzeyi ve disiplinn içeriğine uygun olan eğitim teknolojileri ve materyallerinin kullanımı ile sağlanabilir. Bundan dolayı biz eğitimciler, eğitim teknolojilerine ve materyallerine derslerimizde daha çok yer vermekle beraber veren öğretmenlerimize de destek olmalıyız.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019