Anasayfa  ›  Edebiyat  ›  Çizgi Roman

../resim/urun/153639_B.jpg

Öğretmek : Çizgi Romanla Bir Yolculuk

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : William Ayers Ryan Alexander  Tanner  
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053646808
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.2.2014
Baskı Yeri: Ankara
Çeviren: Aysel Tüfekci 
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 16.5x23.5

"Tam anlamıyla orijinal ve nefis bir kitap..."

 -Jonathan Kozol`un ön sözünden, zalim eşitsizlikler

"Mizahla süslenmiş ciddi bir kitap, özgün yaklaşımı birçok okuyucuyu etkileyecektir. Tüm eğitimciler tarafından okunması gerekir.

-Harvey Pekar Amerikan Splendor Serisi

"Bu kitap bir sezgi hazinesi sandığıdır. özgül ve imgesel öğretimin ne olduğunu göstermekte, öğretim ve öğrenme arasındaki yakın bağı keşfetmek isteyen herkes için bir model teşkil etmektedir."

-Peter Kuper Dıarıo ve de Oaxaca

"öğretmek eğlendirici, ciddi ve enfes! Birçok insanın hayatını değiştirecek geniş bir manifesto."

-Laurıe Anderson, sanatçı ve müzisyen 

"Sezgi dolu anekdotlarla ve keyifli görsel metaforlarla ayers ve Alexander Tanner`in iş birliği, öğretimin hayati önemini - ve ahlaki gerekliliğini- zekice göstermiştir.

Josh Neufeld, Ts:Tufandan sonra New Orleans`ın

"Keşke bu kitabı yaklaşık on yıl kadar önce öğretmenliğe ve karikatür yapmaya başlamadan önce okumuş olsaydım. Pratik ve felsefi önerilerle ağzına kadar dolu bir kitap Bu kitabın gelecek öğretmenler nesline ilham vereceğini biliyorum."

-Lauren Weınsteın , kız hikayeleri

"öğretmek, eğitim ve sosyalbilim araştırma topluluğunda taze bir esintiyi temsil etmektedir. Köklü uygulamalar ve geleneksel araştırma modlarını yeniden yapılandırmak cesaret ister."

-Ellıot Eısner onursal sanat profesörü, Stanford üniversitesi

Bu çizgi roman, Wıllıam Ayers`in çok satılan kitaplarından biri olan "öğretmek: Bir öğretmenin Yolculuğu" başlıklı anı kitabının üçüncü baskısını hayata geçirmektedir.. okuucu Ayers`in anasınıfı öğretmeni olduğu ilk günlerden başlayarak bu meşhur teorisyenin "Buluş ve süprizlerle yolculuğunu" takip edebilmektedir. Alexander-Tanner`in çağrışımcı ve alaycı çizimleri ile görselleştirilmiş olan bu çizgi roman anı kitabı çizgi roman hayranlarına, anı okurlarına ve her eğitimciye hitap edecektir.

Wıllıan ayers okul reformu aktivisti ve ıllınoıs üniversitesi şikago kampüsünde eğitim ordinaryüs profesörü ve kıdemli üniversite hocasıdır. Ryan Alexander  - Tanner sanat öğretmeni ve xerıc ödülü almış karikatüristtir. Bu onun tam anlamıyla ilk çizgi romanıdır. Online olarak www.ohyesverynıce.com`dadır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019