../resim/urun/172941_B.jpg

Eğitim Programları ve Öğretim Öğretim İlke ve Yöntemleri

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Mehmet Zahit Dirik  
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786053648321
Baskı Sayısı: 2.Baskı
Basım Tarihi: 1.10.2015
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 328
Ebat: 16x23.5

"Bilmek yeterli değil, uygulamayız. İstemek yeterli değil, yapmalıyız." Geothe

"Eğitim Programları ve öğretim" kitabı, YöK`ün "öğretim İlke ve Yöntemleri" dersi için önerdiği program içeriğini büyük ölçüde karşıladığı gibi "Program Geliştirme" bilim dalının ilke ve uygulamalarına da büyük ölçüde yer vermektedir. 

Eser, yazarın kırk yılı aşkın eğitim öğretim deneyimlerinin yanı sıra alanın öncülerinden Prof. Dr. Fatma Varış ve Dr. Selahattin Ertürk`ün etkilerini de yansıtmaktadır.

Kendilerini şükranla ve rahmetle anıyorum.

Eserde "Program Geliştirme ve öğretim" bilim dalının bilimsel ilkelerinin yanında yazarın eğitim deneyimlerinde üretilen bilgilere de yer verilmiştir. 

çalışmada bilimsel bilgilerin yanı sıra bilişsel davranışları olumlu yönde etkileyen duyuşsal davranışlar da önemli ölçüde vurgulanmıştır.

Programın hedefleri incelenirken yazarın geliştirdiği "Uludağ Modeli`nin uygulamada iyi bir örnek olacağı düşünülmektedir. İçerik ögesi teknik boyutta değerlendirilirken öğrenme-öğretme süreci kitabın ağırlıklı bölümünü oluşturmaktadır. Kitapta öğretim, yaklaşım, yöntem ve teknikleri ayrıntılı olarak incelenirken özellikle grup tartışma teknikleri üzerinde yoğunlaşılmıştır. "Yöntem ve Teknikler" konusu, bilimsel bilgi ve ilkelerin yanında yazarın uygulama ve deneyimlerden yararlanılarak geliştirilmiştir. Uygulamada iyi bir örnek oluşturacağı düşünülmektedir. 

Eserin alana ve uygulayıcılara katkısı olması dileğiyle...


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019