../resim/urun/240963_B.jpg

Çağdaş Yaklaşımlarla Destekli Fen Öğretimi
Teoriden Uygulamaya Etkinlik Örnekleri

SATIN AL

Editör(ler) :
Hüseyin Artun Sevgi Aydın Günbatar 
Yazar(lar) : Hüseyin Artun Sevgi Aydın Günbatar Tuncay Özsevgeç Ahmet Taşdere Mustafa Sözbilir Betül Okcu Hasan Bakırcı Bahadır Namdar Eylem Bayır  Sedef Canbazoğlu Bilici  Yasemin Özdem Yılmaz  Mustafa Şahin Bülbül  Alper Durukan Aykut Emre Bozdoğan 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052415382
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.1.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 272
Ebat: 16x23,5

Bilim eğitimi, bireylerin 21. yüzyıl becerilerine sahip olmasında ve karşılaştıkları problemleri bilimsel bilgiyi kullanarak çözebilmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Günümüzde gelişmiş toplumların eğitim sistemlerine bakıldığında, bunların genel olarak öğrenci merkezli olduğu, öğrencilerin bilginin yapılandırılmasında zihinsel ve fiziksel olarak aktif olduğu ve teorik bilgi ile yetinilmeyip, bilginin hayata uygulanmasının yer aldığı görülmektedir.

Ülkemizde de özellikle son yıllarda çağdaş yaklaşımların temel alındığı uygulamaya dönük etkinlikler geliştirilmekte ya da dilimize çevrilmektedir. Bu etkinliklerin okulda ya da okul dışı ortamlarda kullanılmasının eğitim sistemimizi öğretmen merkezli yapısından kurtaracağına inanılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin bilimsel bilginin nasıl elde edildiğini deneyimlemelerine ve bilimsel süreç becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Kitaba konu olan bu çağdaş yaklaşımlar öğretmenler tarafından daha sık kullanıldığında, ülkemiz hem uluslararası sınavlarda daha başarılı olacak hem de bu değişim ve gelişimin bilgi temelli ekonomiye geçişi hızlandıracaktır.

Tüm bu noktalardan hareketle, bu kitapta yer alan ve çağdaş yaklaşımları barındıran 12 bölümde gerekli teorik bilgi sunulduktan sonra her bir yaklaşım/yöntem/tekniğin bir fen konusunda adım adım uygulanışı detaylı olarak okuyucu ile paylaşılmıştır. Özellikle öğretmen, öğretmen eğitimcileri ve lisansüstü öğrenciler için zengin bir kaynak niteliğinde olan bu kitap, okuyuculara piyasadaki fen öğretimine yönelik mevcut kitaplardan farklı olarak
“FeTeMM Yaklaşımı ve FeTeMM’e Uygun Etkinlik Hazırlama Rehberi”, “Fen Eğitiminde Büyük Veri Kullanımı”, “Görme Engelliler İçin Fen Eğitimi”, “Fen Öğretiminde Bilim Kurgu Eğitimi” ve “Gerçekliğin Ötesinde Eğitim: Sanal Gerçeklik Destekli Fen Öğretimi” gibi yeni bakış açısı kazandıracak bölümleri de içermektedir.

Fen öğretimine farklı bir bakış açısı kazandıracağına inandığımız bu kitap, fen öğretiminin bir adım daha ileri götürülmesine de katkı sağlayacaktır. Alanında uzman öğretim elemanları, bilgi ve deneyimlerini aktararak kitabın bölümlerini oluşturmuşlardır. Bu kitabın eğitim sistemimize ve fen öğretimine katkı sağlaması bizi mutlu edecektir.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019