../resim/urun/243243_B.jpg

İlköğretimde Karşılaşılan Matematiksel Zorluklar ve Çözüm Önerileri

SATIN AL

Editör(ler) :
Erhan Bingölbali Mehmet Fatih Özmantar 
Yazar(lar) : Gülseren Karagöz Akar Cengiz Alacacı Selahattin Arslan İbrahim Bayazıt Erhan Bingölbali Mine Işıksal Bostan Abdulkadir Erdoğan Emel Özdemir Erdoğan Sibel Kazak Asuman Oktaç Behiye Ubuz İsmail Özgür Zembat  Mehmet Fatih Özmantar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786054282111
Baskı Sayısı: 5.baskı
Basım Tarihi: 1.11.2015
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 16x23,5

Matematiksel kavramların anlaşılmasında öğrencilerin bir takım zorluklara sahip olduğu bilinen gerçekliktir. Matematik eğitimcilerinin yıllar süren çalışmalara dayalı olarak belirlemiş oldukları bu zorlukları ve zorlukların ortaya çıkmasına temel teşkil eden sebepler bu kitabın ana temasını oluşturmaktadır. Okullarımızda ilköğretim seviyesinde öğretilmekte olan matematik konuları arasından seçilen kavramlar hakkında yapılan çalışmalar, kendi alanlarında uzman ve tecrübeli araştırmacılar tarafından titizlikle incelenmiş ve bu kavramlara dair literatürde rapor edilen öğrenci zorlukları ortaya konulmuştur. Bu kapsamda, ele alınan kavramlara dair öğrencilerin sergiledikleri algı biçimleri, bu algıların niçin bir yanılgı ya da zorluk oluşturduğu tartışılarak, söz konusu zorlukların daha rahat anlaşılması için örnekler sunulmuş ve bu zorlukları ortaya çıkaran nedenler irdelenmiştir. Ayrıca belirtilen zorlukların aşılmasına dönük bir takım önerilere yer verilmiştir.

Bu kitap, matematik eğitimine ilgi duyan ve bu alanda araştırma yapmak isteyenlerin başvurabileceği Türkçe bir kaynak olması itibariyle de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, öğrencilerin zorluklarının farkında vararak etkin bir matematik öğretimi gerçekleştirme ve çoğu kez ezbere dayalı olarak öğrenilen ve öğretilen konuların, kavramsal olarak anlaşılmasını sağlama noktasında da bu kitabın yardımcı bir kaynak olacağını öngörmekteyiz.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019