../resim/urun/243403_B.jpg

Eğitimde Ahlak ve Etik

SATIN AL

Editör(ler) :
Behçet Oral Ahmet Çoban Mehmet Bars 
Yazar(lar) : Behçet Oral Ahmet Çoban Gürbüz Ocak Serkan Boyraz Zülfü Demirtaş Nilgün DAĞ Mehmet Özdemir Fırat Kıyas Birel  Mehmet Bars Yücel Gelişli Serkan Ünsal Abdullah Çetin Abidin Dağlı Bünyamin Han Filiz Çetin Kürşad Yılmaz Zühal Çubukçu Ata Pesen Cevdet Epçaçan Ahmet Göçen Habib Özkan Rezzan Uçar Taha Yazar Sedef Süer 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052416204
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.2.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 328
Ebat: 16x23,5

Evrendeki her şeyin kendisiyle anlam kazandığı ve kendisinin de hissettiği, duyduğu ve gördüğü her şeyi anlamlandıran insanın eğitimi dünyanın en zor ve en önemli çabası olarak kabul edilmektedir. Bu çabanın değer kazanması, bireylerin, toplumların ve devletlerin eğitim sürecinden bekledikleri, “bilgi”nin beraberinde “erdem”in de yer almasıdır.

“Erdem”in eşlik etmediği “bilgi”nin her zaman bireylere, toplumlara ve devletlere fayda sağlayacağı iddia edilemez.

“Erdem”, eğitim sürecinde ahlaki ve etik duygu, düşünce, bilgi, tutum, davranış ve alışkanlıkların kazanılmasıyla mümkündür. Ahlak ve etiğin yer almadığı eğitim sürecinde, bireylerin öğrendikleriyle kendilerine, başkalarına ve çevreye zarar verme durumları söz konusudur. Böyle bir sonucun, eğitim için yapılan yatırımları, gösterilen çabaları ve beklentileri boşa çıkarması muhtemeldir.

Eğitimde ahlak ve etik, bireylere bildiklerinden ve yaptıklarından sorumlu olduğu bilincini aşılamakta; olaylara ve olgulara sadece maddi boyutta değil, manevi boyutta da bakması gerektiği inancını kazandırmaktadır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019