../resim/urun/243738_B.jpg

Kılavuz Kaptan Öğretmen
Örnek Olaylarla Zenginleştirilmiş

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Gökhan Aksoy 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052416259
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.3.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 128
Ebat: 13,5x21
Öğretmenler, öğrencilerine iyi bir “kılavuz kaptan” olabilmek için hayat denizindeki tehlikeli dev dalgaların ve fırtınaların nerelerden gelebileceğini bilmeli, öğrencilerin aşmakta zorlandıkları dar boğazları çok iyi tanımalı, bunları seyir defterlerine not alarak gereken önlemleri almalılardır. Bu yüzden tüm öğretmenlerimizin öğretmenlik mesleğinin genel yeterliklerine sahip olması onu açık denizlerde bekleyen öğrencileri adına hayati öneme sahiptir.
 
Öğretmenlerimiz, öğrencilerine kılavuz kaptanlık yaparken bazen çıkmaza düşmekte, karşılaştıkları problemleri aşmakta zorlanmaktadırlar. İşte bu kitabın yazılma sebebi de budur. Amaç akıl hocalığı yapmak değil, sıkıntı yaşadıkları anlarda öğretmenlerimize bir arkadaş olmaktır. Yalnız ve çaresiz hissetmemelerini, onların nelere güçlerinin yetebileceğini hatırlatarak kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamaktır ve sınıflarda yaşayacakları muhtemel problemleri göstermektir. Kısacası öğretmenlerimizin daha sağlıklı bir öz değerlendirme yapmalarına katkı sunmaktır.
 
Kitabın akışında öğretmenlik mesleği genel yeterlikleri çerçevesinde, öğretmenin meslek yaşantısında alması gereken bazı sorumluluklar, ilgili bilimsel literatür taranarak okuyucuya sunulmakta ve bu sorumluluklara ait örnek olaylara yer verilmektedir. Bu amaçla kitapta okurlara sadece teorik bilgi vermek yerine, öğretmenlik mesleğinde pratikte yaşanan sorunlara da yer verilmiştir.

    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019