../resim/urun/247067_B.jpg

Büyükanne Büyükbaba Okulu
Büyükannem Büyükbabam Sınıfı Geçti

SATIN AL

Editör(ler) :
Şengül Mertol İlgar  
Yazar(lar) : Lütfü İlgar Şengül İlgar Müberra Öztürk Nur Ütkür Nilüfer Alçalar Filiz Tepe Ahmet Vahdi TÜRKER  Pınar Tütüncü Gaye Çolak Çakırgil  Çiğdem Karakurt Halime Cihan Nesrin Eriş M. Sacide Kafalı  
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052416570
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.4.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 214
Ebat: 13,5x21
Yolun diğer ucundaki ışığın, sonbahardaki ağaçların dallarında bulunan sararmış yaprakların hayatlarımızdaki tezahürüdür büyükanne- büyükbabalar. Onlar vazgeçilmez bir dost ve bir sırdaş, iyi bir arkadaştır.
 
Yetişkin ve yaşlılar için de yaşamlarını anlamlı kılan unsurlardan biri çocukları ve torunlarıdır. Torun sahibi olmak büyükanne ve büyükbaba için üçüncü çocuklaşmayı yaşamaya bir fırsattır. Aslında bu büyükanne büyükbaba için bir doyum kaynağı, yaşama tekrar bağlanma fırsatıdır.
 
Bilindiği üzere ülkemizde torunların bakımı ve eğitimi çoğunlukla büyükanne-büyükbabalar tarafından veya büyükannebüyükbabalar nezaretinde yapılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, büyükanne ve büyükbabalar torunun bakımı ve eğitiminde çok önemli bir rolü üstlenmektedir. Bu noktada değişen çocuk yetiştirme yöntemlerine uyum sağlamak bile büyükanne-büyükbabalar için büyük bir adımdır.
 
Elinizdeki bu kitap büyükanne-büyükbabalara torunlarının eğitimi ve bakımında yardımcı olmayı hedeflemektedir. Kitapta teorik temelli yaklaşımların yanında büyükanne ve büyükbabaların torunlarının eğitiminde ve bakımında hatta torunlarıyla birlikteyken bile ihtiyaç duyabileceği eğitsel alandaki bilgi, beceri ve donanımlara, büyükanne-büyükbaba-çocuk-ebeveyn ilişkilerinin yapılandırılması konusundaki temel noktalara, birlikteliğin kalitesiniarttırmak için, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı kuşaklar yetiştirmede ihtiyaç duyulabilecek bilgilere de yer verilmiştir.

    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019