../resim/urun/385727_B.jpg

Eğitime Giriş

SATIN AL

Editör(ler) :
Mehmet Şahin Tufan Aytaç 
Yazar(lar) : Mehmet Şahin Tuba Şengül Bircan  Meltem Ökdem Kamile Demir Mehmet Sağlam Nazike Karagözoğlu Levent Eraslan  Gonca Babadağ Ali Erden Tufan Aytaç Meltem Ökdem Haktan Demircioğlu Emre Bozdoğan Hale Erden Sevgi Aydın Günbatar Burcu Erdemir 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052416563
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.6.2019
Baskı Yeri: İstanbul
Sayfa Sayısı: 328
Ebat: 16x23,5

“Eğitime Giriş” öğretmenlerin hizmet öncesi eğitim sürecinde önkoşul niteliği taşıyan zorunlu bir derstir. Bu ders öğretmenlik meslek bilgisi (pedagojik formasyon) kapsamında yer alan tüm derslerin temelidir. Çağdaş eğitim sürecine ve öğretmen niteliklerine sorgulayıcı bir bakış açısını kazandırmayı amaçlayan bu kitabın içeriği alanında uzman öğretim üyelerince hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken günümüzde benimsenen eğitim yaklaşımları, öğretmenlik meslek bilgisi yeterlikleri ve güncel öğretim programlarının içerikleri dikkate alınmıştır. İçeriğin seçiminde amaca ve ihtiyaca uygun olmasına, özgün ve yaratıcı düşünceyi geliştirmesine, bilgilerin kısa ve öz olarak sunulmasına öncelik verilmiştir.

Günümüzde benimsenen öğrenci merkezli eğitim yaklaşımları hem öğretim programlarını hem de öğretmen yetiştirme sistemini etkilemektedir. Çağdaş öğrenme ve öğretme yaklaşımları okulun ve öğretmenin rolünü değiştirmektedir. Öğreten öğretmen anlayışı yerini öğrenen öğrenci anlayışına bırakmaktadır. Bu değişim felsefesine uygun olarak hazırlanan bu kitap bireysel farklılıkları dikkate alan, düşünmeyi, sorgulamayı vearaştırmayı öngören bir öğretim sürecini hedeflemektedir.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019