Anasayfa  ›  Tarih  ›  Türk Tarihi

../resim/urun/399730_B.jpg

Modern Türkiye Tarihi

SATIN AL

Editör(ler) :
Ahmet Şimşek 
Yazar(lar) : Cenk Reyhan Serkan Yazıcı Ahmet Yüksel Vahdettin Engin İbrahim Şirin Funda Selçuk Şirin  Fahri Sakal Şerif Demir Fatma Acun Zafer Toprak Mustafa Gündüz İlhan Tekeli Yalın Alpay Yasemin Doğaner Mehmet Saffet Sarıkaya Canan Emek İnan  Ahmet Talimciler Cem Doğan Namık Çencen Aslı Arslan Ahmet Özcan  Çağatay Benhür 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052418208
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.9.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 520
Ebat: 16x23,5

Türkiye’nin modern tarihini konu alan bu kitapta, Osmanlı modernleşmesinden Atatürk’ün ölümüne kadarki süreç, kronolojik olarak işlendi. Cumhuriyet döneminin modernleşme süreci ise farklı alanlara ilişkin bir düşünüşle tematik biçimde ele alındı. Alanında uzman tarihçilerle birlikte, Türkiye’nin modernleşme sürecindeki değişim-dönüşüm ve kırılmalar, okuyucuya genel bir fotoğraf sunması için günümüze kadar getirildi.

Kitabın, lisans programında yer alan İnkılap Tarihi derslerinde kaynak olarak yararlanılması yanında, konuyu merak eden geniş kitlelere de bir başlangıç okuması imkânı sunmasını önemsedik. Bu bağlamda kitabımız, YÖK’ün İnkılap Tarihi dersleri için öngördüğü “kur tanımını” büyük ölçüde kapsadı. Diğer yandan, modernleşme sürecine ilişkin bu seçme içerik, endoktrine edilmeden, tarihin doğasına uygun, olabildiğince hakkaniyetli biçimde kaleme alındı. Böylelikle, farklı kültür çevrelerinden gelen tarihçilerle, çok sesli/perspektifli bir çalışma sunmak amaçlandı.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019