../resim/urun/415929_B.jpg

Drama Yoluyla Okul Gelişimi
Tüm Sınıf ve Tüm Okulla Uygulanabilecek Yaratıcı Bir Yaklaşım

SATIN AL

Editör(ler) :
Zeki Özen İhsan Metinnam 
Yazar(lar) : Patrice Baldwin 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786050370447
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.10.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 272
Ebat: 16x23,5
Okul gelişimi ve dramatik durumların nasıl başarılması gerektiğine ilişkin birçok kitap var. Bu kitap; okul gelişimine yönelik iyi drama uygulamalarını sizlere ulaştırıyor. Mick Waters, Öğretim Programı Yöneticisi, Yeterlilikler ve Eğitim Programı Uzmanı
 
Küçük çocuklar kendi doğal yetenekleri olan “rol oynama dünyaları yaratma” konusunda yalnız değillerdir. Yarattıkları bu dünyalar içerisinde başkalarının yardımı ile etkin ve bütünsel olarak gelişir ve öğrenirler. Öğretmenler, gençler ve yetişkinler hayal dünyalarında birlikte keyifli bir biçimde öğrenmeler gerçekleştirebilirler. Okullar; "tüm sınıfla yapılan drama çalışmalarını" ve "öğretmenin role girmesini" etkin ve stratejik olarak desteklediğinde ve değer verdiğinde, etki derin olabilir. Bu durum, okullara ilişkin standartları yükseltebilir ve okul gelişiminde daha geniş bir biçimde önceliklerin belirlenmesini sağlar. Bu çığır açan kitap, sadece drama öğretmenleri için değil, aynı zamanda okulda bulunan diğer branş öğretmenleri, okul müdürleri ve okul yönetim ekibinin diğer üyeleri için de ilgi çekici olacaktır. Kitap, okuyucuyu adım adım “kullanıcı dostu” bir yolculuğa çıkarıyor ve drama yoluyla bütün okul gelişiminin nasıl başarılabileceğini açık ve pratik bir biçimde anlatıyor.
 
 Güçlü bir kaynak olan D R A M A YOLUYLA OKUL GELİŞİMİ kitabı:
• Dramanın neden tüm çocukların ve gençlerin, öğrenme ve bütünsel gelişimi için önemli olduğunu açık bir biçimde ortaya koyar.
• Drama yöntemiyle; yeterliklerdeki gelişme, öğretim programı, öğretme ve öğrenme arasında kanıta dayalı bağlantılar kurar.
• Bütün okulda drama çalışmaları için etkin öz-değerlendirme, çerçeve ve araç sağlar.
• Dramanın okullarda nasıl etkili bir biçimde yönetileceğini ve idare edileceğini ana hatlarıyla ortaya koyar.
• Çeşitli drama teknikleri ve yaklaşımları sunar.
• 1, 2 ve 3. basamak öğrencileri (5-14 yaş) için öğretim programlarına ilişkin drama çalışmaları sunar.
• Drama ünitelerini destekleyecek bağlantılar ve kaynaklar sunar
 
Patrice Baldwin Birleşik Krallık’ta asıl çalışma alanı drama ve tiyatro olan Ulusal Drama Derneği’nin (National Drama) başkanıdır. Sanat çalışmalarını geliştirme ve iyileştirme konusunda yerel bir kurumun danışmanıdır (Northfolk). Okul gelişimini amaçlayan “Öğrenme ve Yaratıcılık İçin Drama” (Drama for Learning and Creativity - D4LC) girişiminin yaratıcısı ve ulusal direktörüdür. Başarılı bir okul yöneticisi olan Patrice, şimdilerde ise eğitim standartları dairesi müfettişi ve okul gelişim çalışmalarında destekçi olarak görev yapmaktadır. BBC’de yayınlanan "Bir hikâye yapalım" programı için birkaç yıl boyunca eğitim-drama danışmanlığı yapan Patrice Baldwin, üretken bir eğitim yazarı ve senaristtir. Köklü bir ulusal ve uluslararası drama atölye lideri olan Patrice, hem drama hem de yaratıcılık konusunda konuşmalar ve danışmanlık yapmaktadır. Dünya Yaratıcılık Zirvesi`nde konuk konuşmacı olarak görev yapmıştır. Yeterlilikler ve Öğretim Programları Birimine (Qualitifications and Curriculum Authority) düzenli olarak danışmanlık yapan Patrice Baldwin, aynı zamanda İngiltere Sanat Konseyi`nde drama danışmanlığı yapmıştır.

 


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019