../resim/urun/423213_B.jpg

Mülteci Çocuklara Yönelik Eğitim Müdahaleleri
Teorik Bakış Açıları ve En İyi Uygulama Örnekleri

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Richard Hamilton Dennis Moore ANGELIKA ANDERSON SHAWN LOEWEN KAAREN FRATER-MATHIESON 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052419847
Baskı Sayısı: 1.baskı
Basım Tarihi: 1.11.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 158
Ebat: 16x23,5
Okullar mülteci çocukları başarılı bir şekilde eğitmek için kendilerini en iyi şekilde nasıl hazırlayabilirler?
Bu kitap, mülteci çocukların eğitimi üzerine odaklanarak mevcut eğitim dünyasında giderek önem kazanmakta olan bu konuya eşsiz bir bakış açısı getirmektedir. Mülteci çocukların karşılaştığı pek çok zorluğun altını çizen editörler; geniş, bilgilendirici ve hassas bir metin sunmak amacıyla çok sayıda uluslararası araştırma ve kaynaktan faydalanmışlardır.
Kitap, okul temelli müdahaleleri tanımlarken, bu programların etkinliğini değerlendirmek için yöntemler ve yollar önermektedir. Ayrıca, mülteci deneyimini değerlendirmek için standart sağlayan kullanışlı bir model geliştirmekte ve
• mülteci çocuklar için destek hizmetlerinin değerlendirilmesine,
• araştırmanın gelecekteki yollarına,
• mülteci çocuklara destekleyici eğitim ortamları oluşturmaya yönelik kullanışlı içerikler ile tanısal göstergeler sunmaktadır.
 
Mülteci çocukların eğitimlerine yönelik tespit ve hazırlık ihtiyacı uluslararası bir sorundur ve bu durum metnin genel görünümüne ve söylemine yansıtılmıştır. Editörler, araştırmacıların, uygulayıcıların ve politika yapıcıların eğitimde çok değerli bulacakları psikolojik, kültürel ve eğitimsel bakış açılarını bütünleştiren genel bir mülteci deneyimi modeli geliştirmişlerdir. Dr. Richard Hamilton ve Doçent Dr. Dennis Moore, Auckland Üniversitesi`nde Öğretim ve Öğrenme Müdahaleleri Araştırma Merkezi`nin yönetici yardımcılarıdır.

    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019