../resim/urun/425691_B.jpg

Kuramdan Uygulamaya Etkinlik Örnekleriyle Sayıların Öğretimi

SATIN AL

Editör(ler) :
Erhan Ertekin Melihan Ünlü 
Yazar(lar) : Burçak Boz Yaman  Ersen Yazıcı Tuğba Öçal Mehmet Fatih Öçal Zekiye Morkoyunlu Yaşar Akkan Mesut Öztürk Serhan Ulusan Tuğba Horzum Nejla Gürefe Emel Topbaş Tat Hatice Çetin İbrahim Çetin Bilal Özçakır Gülfem Sarpkaya Aktaş Dilşad Güven Akdeniz  Hilmi Karaca Fatih Kaleci Zeki Aksu Ümit Kul Melihan Ünlü Solmaz Damla Gedik Altun Erhan Ertekin 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786052418116
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.10.2019
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 672
Ebat: 16x23.5

Matematiğin temel konularından biri olan sayılar günlük hayatımızın da vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanoğlu İlk Çağlar’dan itibaren sürekli saymaya ihtiyaç duymuştur. Başlangıçta ilkel bir şekilde yapılan saymanın ardından zamanla sayıları ve sayma sistemlerini kullanmaya başlamışlardır. İnsanoğlunun matematikte gerçekleştirmiş olduğu gelişim alanı içerisinde sayı kümeleri, özellikleri ve bunlara ait işlemler önemli bir uğraş alanı olmuştur.

Temel olarak sayıların öğretimi üzerine odaklanan bu kitap, sayılarla ilgili her bir kavramı ve öğretimini derinlemesine ele almak amacıyla hazırlanmıştır. Ortaokul düzeyinde öğretilecek olan sayı ve sayılarla ilgili kavramlar, alanında uzman ve farklı üniversitelerde görev yapan 2 editör ve 23 araştırmacı tarafından hazırlanmıştır. Kitap 22 bölümden oluşmaktadır. Kitaptaki bölümler sayı kavramı ve sayı hissinin geliştirilmesiyle başlamakta, sayı sistemi ve değişik tabanlı sayılar, işlem kavramı, doğal sayılar, çarpanlar ve katlar, bölünebilme kuralları, ekok ve ebob, kesirler, tamsayılar, ondalık gösterimler, yüzdeler, rasyonel sayılar, orantısal akıl yürütme, üslü çokluklar, gerçek sayılar, kümeler, problem çözme konuları ve bu konuların öğretimi şeklinde devam etmektedir. Bölümler hazırlanırken özellikle kavramların tanımları, tarihi gelişimleri, kavrama ilişkin kavram yanılgıları ve Matematik öğretim programındaki yeri ve günlük hayatla ilişkisi üzerinde durulmuştur. Kitap bölümleri oluşturulurken yeni öğretme- öğrenme yaklaşımları ve teknoloji kullanımından da faydalanılmıştır. Bu bağlamda, kitabın sayıların öğretimine ilgi duyan ve bu alanda araştırma yapmak isteyen lisans/lisansüstü öğrencileri, öğretmenler ve matematik eğitimcileri için önemli bir kaynak olacağı düşünülmektedir.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019