../resim/urun/443725_B.jpg

Bilimin Teknolojideki Uygulamalar

SATIN AL

Editör(ler) :
Hakan Şevki Ayvacı Salih Çepni 
Yazar(lar) : Abdullah Aydın Ahmet İlhan Şen Beyhan Taş Erol Taş Fatma Şahin Fevzi Karslı Hakan Şevki Ayvacı Hakan Türkmen Kemal Güven Mustafa Yılmazlar Nurettin Şahin Oğuz Doğan Reyhan Gül Güven Reyhan Gül Güven Sabri Çevik Saffet Nezir Şenol Alpat Tahir Atıcı Ufuk Özgen Uğur Çevik Ümit Turgut Memduh Sami Taner Oktay Aydoğdu Serkan Sevim Sevil Akaygün Özlem Çoban Berkant Konakoğlu Filiz Gülhan Rıza Salar Gürhan Bebek Tuğba Yüksel 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257052047
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.3.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 488
Ebat: 16x23.5

İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknoloji günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Bilimin Teknolojideki Uygulamaları adlı bu kitap tıptan iletişime kadar günlük hayatın her alanında merak edilen teknolojik uygulamaları anlaşılır bir dille okuyucuya sunmayı amaçlamaktadır. Bu kitapta teknolojik gelişmelere ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği farklı fen bilimleri konularına ilişkin teknolojik uygulamalar yer almaktadır.

Kitabın içeriğine bakıldığında, “Yarı iletkenler ve teknolojileri, laser teknolojisi, süper iletkenler ve kullanım alanları; X-ışınları ve teknolojisi, iletişim teknolojisi; değişik fiziksel sensörler, nanoteknoloji; GPS ve radar teknolojisi, görüntüleme teknikleri ve araçları (ultrason, NMR, tomografi, sintilasyon, elektron ve tarama mikroskopları); teknoloji ve sera gazları; su üretme teknolojileri; ilaç teknolojisi; kimyasal temizlik malzemeleri ve üretim teknolojileri; kimyasal kirlilik ve önleme teknolojileri; GDO teknolojisi; kök hücre teknolojisi; ilaç ve kozmetik ürünler teknolojisi; hazır gıda teknolojisi; biyolojik sensörler; genetik kopyalama; biyoinformatik“ gibi her birinin yazımı uzmanlık gerektiren konular olduğu görülmektedir. Bu nedenle yazarlar bir araya getirilirken titizlikle çalışılmış ve her bir bölüm için ülke çapında kitaba katkı sağlayabilecek alanında uzman akademisyenlerin seçilmesine özen gösterilmiştir.

Bölümlerde çok fazla teknik bilgi ve formüle girilmeden konuların teknolojideki uygulamalarının açıklanması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda her bölüm kavramların genel bir tanıtımıyla başlamış ve söz konusu kavramların tarihsel gelişimine kısaca değinilerek gündelik hayattaki uygulama alanları açıklanmıştır. Kavramlara ilişkin teknolojik uygulamaların topluma faydalarından bahsedilerek konu ile ilgili alandaki son gelişmelere yer verilmiş ve bunların Dünya’da ve ülkemizdeki durumu ile ilgili kısa bir karşılaştırmasına değinilerek bölümler oluşturulmuştur.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019