Anasayfa  ›  Fen Bilimleri  ›  Fen

../resim/urun/463219_B.jpg

Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları

SATIN AL

Editör(ler) :
Hakan Şevki Ayvacı 
Yazar(lar) : Hakan Şevki Ayvacı Hakan Türkmen Sedat Uçar Elif Atabek Yiğit Emine Çil Mehtap Yıldırım Mustafa Ergun Sibel Er Nas Arzu Kirman Bilgin  Tuba Demircioğlu Pelin Köseoğlu 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257052764
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.7.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 16x23.5
İnsanoğlunun doğaya olan merakı, doğayı anlama ve açıklama çabası yüzyıllardır uğraş verdiği bir alandır. Dolayısıyla bunu amaç edinen fen bilimlerini öğrenmek ve bu bilgileri öğretmek de önemini hiç yitirmemiştir. Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları adlı bu kitap tıptan iletişim teknolojilerine kadar günlük hayatın her alanında hayatımızın içinde olan uygulamaları güncel yöntem ve teknikler kullanarak öğretebileceğimizi anlaşılır ve basit uygulamalarla anlatmayı amaçlayan bir bilimsel eserdir. Bu kitapta, fen bilimleri öğretimine ilgi duyan her bireyin faydalanabileceği teorik bilgilerin yanda, öğretim sürecini içine alan uygulamalara da yer verilmiştir.
 
Dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde nitelikli bir fen bilimleri eğitim-öğretim süreci gerçekleştirebilmek, bu alanda bilimsel çalışmalar yapan bilim insanlarının daima üzerine eğildiği, farklı çözümler geliştirmeye çalıştığı bir problem durumu olmuştur. Oldukça geniş konu ve uygulamaları içerisinde barındıran fen bilimleri öğretiminde her geçen gün yeni bir yaklaşım, kuram, model, yöntem ve teknik bilim insanları tarafında ortaya çıkarılıyor ve kendisine fen bilimleri öğretim sürecinde uygulama alanı bulmaya çalışıyor. Bu gelişmelerin yanında geçmişten günümüze taşıdığımız “bilimsel okur-yazar birey yetiştirme” gibi fen bilimleri öğretiminin temel hedefleri de bu öğretim sürecini etkilemektedir. Bu kapsamda hazırlanan Fen Öğrenme ve Öğretim Yaklaşımları kitabı ülkemizde fen  bilimleri öğretimine karşı duyarlığın arttırılmasına büyük katkılar sağlayacak bir bilimsel eser olacaktır. 

    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019