../resim/urun/470039_B.jpg

Kuramdan Uygulamaya Türkçe Öğretimi

SATIN AL

Editör(ler) :
Emine Gül Özenç Mehmet Özenç 
Yazar(lar) : Emine Gül Özenç Gülhan Orhan Karsak Suna Canlı H. Gülhan Orhan Karsak Fatih Mehmet Ciğerci Murat Başar Zeynel Ersin Özcan Cihangir Doğan Zeynep Aydemir Hidayet Dikici Selva Bakkaloğlu Cafer Çarkıt Mehmet Fatih Kaya Hasan Kurnaz Mehmet Özenç Nurcan Üstündağ Şener 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257880336
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.9.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 408
Ebat: 16x23.5

Hazırlanan bu kitap yoğun bir çalışmanın, emeğin ve deneyimin ürünüdür. Bölüm yazarları kendi alanlarında uzman akademisyenlerdir. Ayrıca yazarların birçoğunun öğretmenlik mesleğinin içinden gelmiş olması, Türkçe derslerinde öğrencilerle bir araya gelerek onlara anadillerini öğretme deneyimlerinin bulunması ve bu birikimlerini yazmış oldukları bölümlerine aktarmış olmaları bu eseri benzerlerinden ayırt eden önemli bir yöndür. Ayrıca kitap içerisinde karekod uygulamalarına da yer verilerek anadili öğretiminde teknolojinin sunduğu olanaklardan da yararlanılmıştır.

Kitapta Türkçe öğretimine yönelik kuramsal bilgilerin yanında uygulama örnekleri de bulunmaktadır. Bu yönüyle Türkçenin anadili olarak öğretimine ilişkin yapılandırılan bu kitap hem öğretmenlerin hem de öğretmen adaylarının yararlanabileceği kılavuz niteliğinde bir kaynaktır. Türkçe öğretimine ilişkin kapsamlı bir çerçeve çizerek ilgili tüm alt başlıklara dönük temel ve güncel kuramsal içeriğin, uygulama örneklerinin sunulduğu bu bilimsel çalışmanın, Türkçe öğretimi alanına katkı sunması dileğiyle.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019