../resim/urun/473168_B.jpg

Meslek Öncesi Öğretmen Yetiştirme Türkçe - Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi ve Mikro-Öğretim Uygulamaları

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Ali Göçer 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257880985
Baskı Sayısı: 1.Baskı
Basım Tarihi: 1.9.2020
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 360
Ebat: 16x23.5

Günümüz dünyasında değişim ve dönüşüm baş döndürücü bir hızla gerçekleşmektedir. Bu farklılaşma her alanda olduğu gibi eğitim alanında da bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Milletlerin birbirleriyle yarışabilmesi ve geleceğe emin adımlarla ilerleyebilmesi, eğitimde yapılması gereken söz konusu değişim ve dönüşümü çağın gereklerine uygun olarak gerçekleştirmelerine bağlıdır.

Eğitimde istenilen veya hedeflenen değişim ve gelişimin yakalanabilmesi için eğitmin omurgası da denilebilecek eğitim diline ait becerilerin ve bu dili etkili bir şekilde kullanabilme yetkinliğinin bireylere iyi kazandırılması gerekmektedir. Bir başka ifade ile tüm disiplinlerin eğitiminde etkisi tar& şılmaz olan Türkçe ve Türk Dili ve Edebiya& derslerinin öğretimi, birey, toplum, millet, eğitim ve evrensel değerler bakımından önemlidir. Bu bakımdan Türkçe ve Türk Dili ve Edebiya& öğretmenlerinin yetiştirilmesi, büyük bir eğitsel değere sahiptir. Bu eğitsel değerin bir sonucu olarak, meslek öncesi öğretmen yetiştirme kapsamında Türkçe - Türk Dili ve Edebiya& öğretmeni adayları, lisans eğitimleri sırasında teorik ve pratik dersler kanalıyla yetiştirilmeye çalışılmaktadır.

Elinizdeki bu kitap, meslek öncesi öğretmen eğitimi kapsamında başta Türkçe - Türk Dili ve Edebiya& öğretmeni adayları olmak üzere tüm öğretmen adaylarına ve mesleğini icra eden Türkçe - Türk Dili ve Edebiya& öğretmenlerine yararlı olması amacıyla hazırlanmıştır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019