../resim/urun/473466_B.jpg

Her Yönüyle Puanlayıcılar Arası Güvenirlik Rehberi

SATIN AL

Editör(ler) :

Yazar(lar) : Kilem L. Gwet 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786058011441
Baskı Sayısı: 4. Baskıdan Çeviri
Basım Tarihi: 1.1.2000
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 452
Ebat: 16x23.5

Kitabın üçüncü baskısı birçok farklı alanda çalışan araştırmacı tarafından kabul gördü. Üçüncü baskı aynı zamanda araştırmacılara soru sorma ve alanyazında yeterince yer almayan teknikleri de ifade etme fırsatı verdi. Örneğin, bir puanlayıcılar arası güvenirlik çalışması tasarlanırken birçok araştırmacı, çalışmaya katılması gereken en uygun puanlayıcı ve özne sayısının nasıl belirleneceğini bilmek ister. Ayrıca, özellikle nicel ölçümler için puanlayıcı içi güvenirlik kavramına alanyazında çok az yer verilmiştir. Kitabın dördüncü baskısında bu ihtiyaçları gidermenin yanı sıra üçüncü baskının içeriği de geliştirilmiştir.

Dördüncü Baskıda:

•Şans düzeltmeli uyum katsayıları ve sınıf içi korelasyon katsayıları için örneklem büyüklüğü hesaplamalarında yeni materyaller eklenmiştir. Araştırmacı en uygun puanlayıcı, özne ve özne başına deneme sayısını belirleyebilecektir.

•“Puanlayıcılar Arası Güvenirlik Katsayılarının Kıyaslanması” başlıklı bölüm tamamen yeniden yazılmıştır.

•Giriş bölümü, puanlayıcılar arası güvenirlik kavramına ilişkin farkındalığı artırmak için büyük ölçüde genişletilmiştir.

•Tüm bölümler okunabilirliklerinin artması için büyük ölçüde revize edilmiştir.

 

Dr. Kilem L. Gwet

İstatistiksel danışman, araştırmacı ve eğitmen. Çeşitli sektörlerde 15 yıldan fazla deneyime sahiptir ve hakemli dergilerde puanlayıcılar arası ve puanlayıcı içi güvenirlik değerlendirmesi ile ilgili çeşitli yayınları bulunmaktadır.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019