../resim/urun/515212_B.jpg

Coğrafya Araştırmalarında Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulamaları II

SATIN AL

Editör(ler) :
Mehmet Fatih Döker Ebru Akköprü 
Yazar(lar) : Ali Ekber Gülersoy  Mustafa Recep İrcan Neşe Duman Mustafa Utlu Mesut Şimşek Muhammed Zeynel Öztürk Hediye Arzu Gökçe Gündüzoğlu Hasan Çukur Fethi Ahmet Canpolat Dündar Dağlı Murat Uzun M. Kirami Ölgen Yusuf Özbel Seray Töz Kerime Karabacak Ozan Öztürk Faize Sarış Fatih Ocak Muhammet Bahadır Hatice Turut Güldane Mirioğlu Ergin Canpolat Fatih Ocak Ali Uzun Kemalettin Şahin 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257676489
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: 1.3.2021
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 326
Ebat: 16x23,5

Bilgisayar teknolojileri ve uygulama projeleri ancak “Coğrafi Veri” ile anlam kazanır. Başarılı CBS projeleri için coğrafi veriyi ilişkilendirme yeterliliği önemlidir. Zira coğrafi özellikler hem birbirinden bağımsız değillerdir ve hem de zamana bağlı değişim gösterirler. Coğrafi verinin kullanılmasında bu iki karaktere ait farkındalık eksikliği, CBS projelerinin başarısını engelleyen kullanıcı yeterliliği problemidir.

Kitapta yer alan araştırmaların; genç araştırmacılara yönlendirici, mesleki yeterliliklerine katkı yapacak içeriğinin yanı sıra, disiplinler arası çalışmalar için kazanımları vurgulayıcı özellikleri de öne çıkmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin TUROĞLU

Coğrafi bilginin ve destekleyici öznitelik bilgilerinin her alanı kapsadığı günümüzde, konusunda uzman ve coğrafi bilginin yönetiminde yetkin insan kaynaklarının önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Bu kitap ile CBS yöntemlerinin coğrafyanın farklı çalışma alanlarına nasıl uygulandığı, sonuçlarının ve etkilerinin ne olduğunun uygulamalı olarak anlatıldığı bir eser ortaya konmuştur. Eserin CBS endüstrisine katkı sağlaması ve bu konuda çalışma yapacak potansiyel genç coğrafi bilgi sistemleri kullanıcılarına ve alanında başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli kamu çalışanlarına, akademisyen ve özel sektör uzmanlarına yol gösterici olmasını temenni ederim.

Dr. Akın KISA


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019