../resim/urun/522490_B.jpg

Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler Öğretiminde Çağdaş Öğrenme ve Öğretme Yaklaşımları

SATIN AL

Editör(ler) :
Suat Polat Bülent Aksoy 
Yazar(lar) : Suat Polat Bülent Aksoy Elif Meral Yavuz Akbaş Fatih Kayaalp Ufuk Şimşek Hüseyin Bayram Zekeriya Fatih İneç Harun Er Davut Gürel Hamza Yakar Alpay Aksin Serpil Demirezen Şenol Mail Pala Ayşegül Çelik 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
ISBN: 9786257676595
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Basım Tarihi: 1.3.2021
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 336
Ebat: 16x23,5

Disiplinlerarası bir yapıya sahip olan sosyal bilgiler, içerik olarak çok sayıda sosyal bilim disiplininden oluştuğundan dolayı karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda sosyal bilgiler öğretiminde çağın gereklerine cevap verebilecek öğrenci merkezli öğrenme ve öğretme yaklaşımlarının kullanılması bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu ihtiyacın karşılanması için aktif öğrenmeyi esas alan ve teori ile uygulamayı bir araya getirerek öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesine zemin hazırlayan çağdaş öğrenme ve öğretme yaklaşımları gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır.

21.yüzyılda hızla değişen eğitim anlayışında ilgili yaklaşımları uygulama örnekleriyle birlikte ele alan bu kitap, sosyal bilgiler öğretmenleri, akademisyenler, lisans ve lisansüstü eğitimi alan öğrenciler için bir kaynak kitap niteliğindedir. Türkiye’deki farklı üniversitelerde görev yapan sosyal bilgiler eğitimi alanında uzman akademisyenler tarafından kaleme alınmıştır. Yapılandırmacı yaklaşıma uygun bir şekilde hazırlanan bu kitabın sosyal bilgiler alanyazınına, uygulayıcılara ve öğrencilere faydalı olacağı inancındayız.


    TAKİP EDİN :
YAYINEVİ / DAĞITIM / HAZIRLIK KURSLARI
Meşrutiyet Cad. Karanfil 2 Sok. No: 45 Kızılay / ANKARA
Tel: +90 312 430 67 50 - 51 Belgeç: +90 312 435 44 60
Eposta: satis@pegem.net
© 2005-2019