../resim/urun/456517_B.jpg
Geçmişten Geleceğe Bilişsel Davranışçı Terapi

Editör(ler): Zeynep HamamcıFulya Türk
Yazar(lar): Aykut KulZeynep HamamcıAhmet BuğaCemre Erten TatlıAysel Esen ÇobanAli ÇekiçTuran AkbaşSaadet YapanMehmet MuratKaasım Fatih YavuzÖzlem Eryılmaz GülgezBülent GündüzVolkan Demir
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, tüm dünyada en çok tercih edilen terapilerden biri olan bilişsel-davranışçı terapinin uygulamalarına yer vermektedir. Bilişsel-davranışçı terapinin teorik gücünün uygulamadaki başarılı örneklerinin uzmanlara sunulmasının hem uzmanlara hem de onların yardım ettiği kişilere katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bilişsel-davranışçı terapinin hem müdahale hem de önleme sürecindeki etkisinin uygulama örnekleriyle ortaya konmasının bu alana önemli katkılar sunacağını ifade etmek mümkündür. Bu kitapta bilişsel-davranışçı terapinin farklı popülasyonlarda ve konularda grup uygulamaları ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra üçüncü dalga terapilerinin grup uygulama örneklerine de yer verilmiştir. Böylece bu kitap, bütüncül bir biçimde bilişsel-davranışçı terapinin geçmişine, bugününe ve geleceğine ilişkin önemli ipuçlarıyla bu alana ve uzmanlara hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Bu kitabın, bilişsel-davranışçı terapi ve uygulamaları yoluyla bireylere yardım sunan, onları anlamaya ve hayatlarına dokunmaya kendini adamış, danışanlarının yolculuğuna eşlik eden tüm ruh sağlığı uzmanlarına katkılar sağlamasını dileriz. Söylenen ya da yazılacak hiçbir şeyin bir ruh sağlığı uzmanının, danışanın yolculuğunda onun yanında olmasından daha önemli olmadığını biliyoruz. Amacımız hem uzmanlar hem de danışanlar için yolları yani alternatifleri çoğaltmaya çalışmaktır.


ISBN: 9786257052788

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 318

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,