Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Bilim Teknoloji ve Sosyal Değişme

Bahri Ata
Ciltsiz
53,00 TL
%15
45,05 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Bu kitap tarih boyunca bilim, teknoloji ve sosyal değişme arasındaki ilişkileri konu edinmektedir. ülkemizde yenilikçi fikirler (inovasyon) üreten ve hızlı sosyal değişme ile uyum sağlayabilen gençler yetişmesini istiyorsak, bilim ve teknolojinin gelişimi ve toplumlara etkisi konusunu sosyal bilgiler eğitiminin önemli bir konusu haline getirmeliyiz.

  Okullarımızda 4. sınıftan 7. sınıfa kadar sosyal bilgiler öğretim programındaki 'bilim, teknoloji ve toplum' öğrenme alanı, atıl bilgilerin ezberlendiği üniteler silsilesi olmaktan çıkarılmalı, öğrencilerin geçmişte yaşamış bilim insanlarının yaşam ve ideallerinden ilham alacakları ve kendi projelerini geliştirecekleri bir şekilde işlenmelidir. öğrenci, geçmişte yaşamış bilim insanlarının büyüklüğü altında ezilmemelidir. Okul koridorlarına asılı bilginler ve kâşifler koleksiyonundaki resimlerden biri daima onun için boş bırakılmalı, altına da 'Burada sen olabilirsin.' yazılmalıdır.

  Sosyal bilgiler öğretmenlerini, yarının toplumları için bir yandan bilim ve teknoloji üretebilecek ve sosyal değişmeye uyum sağlayabilecek bireyler yetiştirmek, öte yandan hafıza mekânlarının aktarılması ve sürekli yeniden oluşturulmasına katkıda bulunmak gibi zor bir görev beklemektedir.

  Basım Tarihi : 1.2.2019

  Baskı Sayısı : 8

  Sayfa Sayısı : 400

  Ebat : 16,00x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786050022100

  Editörler

  Bahri Ata

  Yazarlar

  Adnan Altun

  Harun Er

  Talip Öztürk

  Filiz Zayimoğlu Öztürk

  Cemil Cahit Yeşilbursa

  Erkan Yeşiltaş

  Namık Kemal Yeşiltaş

  Bahri Ata

  Selahattin Kaymakcı

  Ebru Ay

  Zafer Tangülü

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.