Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Biyografilerle Değerler Eğitimi Etkinlik Kitabı

Hüseyin Çalışkan
Ciltsiz
72,00 TL
%15
61,20 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Değerler eğitimi, açık ya da örtük olarak her zaman eğitimin içerisinde Biyografilerle Değerler Eğitimi var olmuştur. Özellikle son yıllarda değerlerin yitimi ya da eriyişi üzerine söylemler, değerler eğitimini daha da önemli hale getirmiştir. Bu durumun bir sonucu olarak değerler eğitimi tüm öğretim programlarında yer almaya başlamış, değerler eğitimi ve onun nasıl yapılacağına dair çalışmalarda büyük artışlar olmuştur.

  Bu çalışmada biyografi temelli bir değerler eğitimi tasarlanmaya çalışılmıştır. Öğretim programlarında yer alan değerler ile ilişkilendirdiğimiz örnek şahsiyetler (Ahmet Yesevi, Âşık Veysel, Aziz Sancar, Hacı Bektaş-ı Veli, Hayrettin Karaca, İbn-i Sinâ, Mustafa İzzet Baysal, Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Ali Kâğıtçı, Mevlâna Celâleddin Rumi, Muazzez İlmiye Çığ, Mustafa Kemal Atatürk, Piri Reis, Seyit Onbaşı, Yunus Emre ve Osman Hamdi Bey) üzerinden, Jodie Mahony Center for Gifted Education at the University of Arkansas tarafından geliştirilmiş “Blueprints for Biography” planları temel alınarak geliştirilen etkinliklerle bir değerler eğitimi etkinlik kitabı hazırlanmıştır.

  Değerlerimizle Değerliyiz: Biyografilerle Değerler Eğitimi Etkinlik Kitabı eğitimin farklı kademelerinde görev yapan öğretmenler, eğitim fakültelerinde öğrenim görmekte olan başta Türkçe, sınıf ve sosyal bilgiler öğretmen adayları olmak üzere tüm öğretmen adaylarına yöneliktir. Eserin diğer çalışmalardan temel farkı, yoğun olarak etkinlik temelli olması ve tüm biyografilerin ortak bir anlayışa dayalı olarak verilmesidir. Bu plan ve diğer plan etkinlikleri akıcı ve ileri düzeyde okuyan okuyucular için de uygundur. Biyografi planı, çocuk ya da yetişkin biyografileri ile ortak ders formatı olduğunda uyumludur. Tüm biyografi planları metinlerde ve biyografi planlarında yer alan dört P-Quads olarak adlandırılan ve beceri geliştirmeye yönelik yazmayı geliştirme (prompt for writing), temel kaynak analizi (primary source analysis), portre çalışmaları (portrait study) ve görünüm analizleri (point of view analysis) ile temellenen tartışma sorularını içermektedir. Biyografi planları sınıftaki pek çok öğretimsel düzenlemeye olanak tanımaktadır. Planlar; bireysel öğrenme, küçük grupla öğrenme ve tüm sınıf birlikte öğrenme süreçlerinde kullanılabilir.

  Basım Tarihi : 1.4.2020

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 366

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786052412374

  Editörler

  Hüseyin Çalışkan

  Turgay Öntaş

  Yazarlar

  Hüseyin Çalışkan

  Turgay Öntaş

  Bahadır Demir

  Yusuf Yıldırım

  Büşra Akkaş Şahin

  Deniz Erden

  Sümeyra Demir

  Tolga Tosun

  Mehmet Uymaz

  Mehmet Can Kırılmaz

  Güneş Kılınç

  Merve Çavuş

  Emine Üstün

  İlker Açık

  Elif Yılmaz

  Necip Kaygısız

  Mesut Biter

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.