Ciltsiz
54,00 TL
%15
45,90 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 15 ₺' dir. 150 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Eğitimin bireysel etkinliklerinden daha çok sosyal boyutuyla tartışılmaya başlandığı günümüz toplumlarında; küreselleşmeden kültüre, politikadan göç kavramına, toplumsal hareketlilikten fırsat eşitliğine, aidiyetten toplumsal tabakalaşmaya kadar geniş bir yelpazede “kalburüstü” kavramların ön plana çıktığı, dolayısıyla eğitim sosyolojisinin altının kalın çizgilerle çizilmeye başlandığı görülmektedir.

  Sosyolojiyle tanışmayan, sosyolojiyle eğitsel anlamda katma değerler üretemeyen, eğitimin sosyal kurumlarla/kavramlarla/olgularla olan ilişkisini bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiremeyen bir anlayışın; özellikle eğitsel açıdan birbirinden kopuk kaba pozitivist bir nedensellik anlayışı ile bilgiyi, değerleri ya da becerileri inşaa ettiği aşikârdır. Eğitim sosyolojisi yalın bir kuramsal değerlendirme ya da özetleme olmanın ötesinde “yaşayan”, toplumsal anlamda geleceğe projeksiyon tutan önemli bir altdisiplindir. Rutine indirgenmiş eğitsel kavramların dışına çıkılarak sosyolojik bir çerçevede yorumlar, analizler ve değerlendirmeler yapmak, geleneksel eğitim paradigmasının sınırlarının dışına çıkılmasına ivme kazandırmaktadır.

  Bu kitapla eğitim sosyolojisi bağlamında ulusal ve uluslararası araştırmaların harmanlandığı, sosyolojinin kapsamlı bir bakış açısıyla ve özenle eğitsel bir perspektiften süzüldüğü, sadece eğitim fakülteleri için değil sosyolojiye merak duyan her bir birey için kaynak olacağı düşünülmüştür. Eğitim sosyolojisi alan yazınına mütevazi bir katkı sağlayacağı düşünülenve bir ekip ruhuyla hazırlanan bu kitabın faydalı olması dileğiyle…

  Basım Tarihi : 1.9.2019

  Baskı Sayısı : 1.baskı

  Sayfa Sayısı : 310

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786052419823

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Murat Şahin

  Diğer Yazarlar : Hüseyin Şimşek

  Diğer Yazarlar : Mustafa Talas

  Diğer Yazarlar : Hayati Beşirli

  Diğer Yazarlar : Nilgün DAĞ

  Diğer Yazarlar : Şahin Aybek

  Diğer Yazarlar : Recep Özkan

  Diğer Yazarlar : Yakup Öz

  Diğer Yazarlar : Mehmet Fatih Karacabey

  Diğer Yazarlar : Mehmet Akif Sözer

  Diğer Yazarlar : Ali Gurbetoğlu

  Diğer Yazarlar : Zeynep Serap Tekten Aksürmeli

  Diğer Yazarlar : Fatma Güngörer

  Diğer Yazarlar : Mehmet Akif Sözer

  Diğer Yazarlar : Rafet Aydın

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.