Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Eğitim Yapıları ve Yönetimleri Açısından Çeşitli Ülkelere Bakış

Sefer Ada
Ciltsiz
60,00 TL
%15
51,00 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Eğitim önemini kavramış ülkeler, kendi tarihsel evrimleri sonucunda oluşturmuş oldukları değerler ile bugünkü ihtiyaçlarını ön plana çıkaran bir eğitim modeli geliştirme çabası içerisine girerek vatandaşlarına nitelikli bir hayat sunmayı amaçlamaktadır. Dünyada meydana gelen hızlı değişim ve gelişmeler. bu çabayı daha da arttırmaktadır. Her toplum, kendi eğitim sistemini değişime adapte etmek zorundadır. Eğitim modelini başarılı bir şekilde oluşturan ve sürekli geliştiren ülkeler sosyo-ekonomik bakımdan gelişim sürecini tamamlamış ülkelerdir. Diğerleri ise kalkınmakta olan ülkeler kategorisi içerisinde varlığını sürdürmektedir. Bu ülkeler kalkınmak için diğer modelleri göz ardı etmeksizin kendi eğitim modelini üretme sürecini tamamlamak durumundadır.

  Karşılaştırmalı eğitim Türkiye’de gelişime açık alanlardan birisidir. Yapılan her bilimsel çalışma alanyazının gelişimine katkı sağlamakta, farklı ülkelerin eğitim sistemlerinin ayrıntılı bir şekilde tasvir edilmesi, -içinde Türkiye’nin de bulunduğu- gelişmekte olan ülkelerin çeşitli modellerden yararlanarak kendilerine özgü bir model oluşturma ve bu modeli ihtiyaçlar ölçüsünde sürekli geliştirme gerekliliği fikrini kuvvetlendirmektedir. Sıralanan nedenler göz önünde bulundurularak bu çalışmada olabildiğince çok sayıda ve farklı sosyo-ekononıik düzeydeki ülkelerin eğitim sistemleri ayrıntılı bir şekilde incelenmeye çalışılmıştır. İncelenen ülkelerin örgün eğitim kurumları okul öncesinden üniversiteye kadar- ve yaygın eğitim kurumları yetişkin eğitimi- tanıtımı yanında özel alt başlıklara eğitim bakanlığı, okul yönetimi, finansman, teftiş ve öğretmen yetiştirme- yer verilmiştir.

  Basım Tarihi : 1.5.2013

  Baskı Sayısı : 2

  Sayfa Sayısı : 496

  Ebat : 16x24 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786055885588

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Tuğba Korkmaz

  Diğer Yazarlar : Sefer Ada

  Diğer Yazarlar : Sefer Ada

  Diğer Yazarlar : Dursun Aksu

  Diğer Yazarlar : İsmet Arıcı

  Diğer Yazarlar : Süleyman Avcı

  Diğer Yazarlar : Sevgi Saime Certel

  Diğer Yazarlar : Jeongsuk Choi

  Diğer Yazarlar : Serkan Yaşar Güney

  Diğer Yazarlar : Serap Korucu Çimşir

  Diğer Yazarlar : Sadık Öner

  Diğer Yazarlar : Senem Seda Şahenk

  Diğer Yazarlar : Sevilay Şahin

  Diğer Yazarlar : Ahmet Şirin

  Diğer Yazarlar : Derya Duygu Tanrıkulu

  Diğer Yazarlar : Z.Nurdan Baysal

  Diğer Yazarlar : Z.Nurdan Baysal

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.