Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Eğitim Yönetimi Teori, Araştırma ve Uygulama

Selahattin Turan
Ciltsiz
55,00 TL
%15
46,75 TL

Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Türkiye`de eğitim yönetimi alanında üretilen bilimsel bilgi birikimi belli bir seviyeye uluşmıştır. Bununla birlikte başka ülkelerin sosyal, ekonomik, politik ve eğitimsel bağlamında geliştirilen teori, model ve uygulamaları eğitim yönetimi çalışmalarında esas almak bizi taklitte boğulmaya götürmektedir. Kendi eğitimsel sorunlarımızdan yola çıkarak, belli teori, paradigma, veya tipolojileri Türkiye`nin özgün bağlamında yorumlamak zorundayız. Özge bir deyimle kendi okul teorimiz, insan ve öğretmen telakkimiz ile yeni bir uygarlık tasarımımızda okul ve eğitim yönetiminin rolünü yeniden düşünmek zorundayız. Eğitim yönetiminde neyin iyi (ontolojik soru) ve neyin doğru olduğu (epistemolojik soru) alanın üstesinden gelmesi gereken başlıca felsefi sorundur.

  Elinizdeki bu kitap uzun bir çabanın sonucunda yazıldı. On iki bölümden oluşan bu çalışmada, yönetim biliminin alanı ve kapsamı, örgütsel yapı, eğitim örgütlerinde güç ve politika, iletişim, çatışma yönetimi, okullarda karar verme, insan kaynağının yönetimi, örgütsel değişim, liderlik, devlet ve eğitim, eğitim yönetiminde değerler, eğitim yönetiminde güncel tartışmalar ve ilgili konular etraflıca incelenmeye çalışılmıştır.

  Eğitim Yönetimi: Teori, Araştırma ve Uygulma adlı bu eserin, eğitim yöneticileri, eğitimde politika yapıcılarla alana ilgi duyan öğretmen ve lisansüstü eğitim yapan öğrencilere katkı vermesi beklenmektedir.
  '[...]

  Basım Tarihi : 1.10.2014

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 456

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053649151

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Emin Karip

  Diğer Yazarlar : Selahattin Turan

  Diğer Yazarlar : Ferudun Sezgin

  Diğer Yazarlar : Derya Yılmaz

  Diğer Yazarlar : Yaşar Kondakçı

  Diğer Yazarlar : Kadir Beycioğlu

  Diğer Yazarlar : Fatih Bektaş

  Diğer Yazarlar : Nuri Baloğlu

  Diğer Yazarlar : Fatma Kesik

  Diğer Yazarlar : İbrahim Kocabaş

  Diğer Yazarlar : Gökhan Kılıçoğlu

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.