Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
48,00 TL
%15
40,80 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Tüm devletlerde öncelikli gündem maddesinin bütçe olduğu sırada, ulusal gelir içinden önemli bir pay alması gereken eğitim bütçesinin yönetiminin ele alınmaması bir eksiklik olur. Çünkü eğitim yönetiminde bütçe yönetiminin yaşamsal önemi vardır. Topluma daha nitelikli ve çağın gerektirdiği eğitimin sunulabilmesi, eğitim örgütlerinin amaçlarını etkili biçimde gerçekleştirebilmesi için eğitime ayrılmış olan paranın iyi yönetimi; eğitimin gelirlerinin artırılmasını, giderlerinin savurganlık edilmeden yapılmasını gerektirmektedir.

  Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabı, kamu (devlet) kesimi eğitim örgütlerinde ve okulda bütçe yönetimi sürecini konu edinmekte; özel sektör ile vakıf eğitim örgütlerinde bütçe yönetimi süreci, kapsam dışında kalmaktadır. On bölümden oluşan Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabının giriş bölümünden sonra, eğitim bütçesinin kuramsal çerçevesi, üçüncü bölüm eğitim bütçesinin tarihi, dördüncü bölüm eğitim bütçesi – hukuk ilişkisine ayrılmış, beşinci bölümde eğitim bütçesinin hazırlanması ve örgütlenmesi konusu incelenmiş, altıncı bölümde eğitimde bütçeleme teknikleri belirtilmiş, yedinci bölümde eğitimin gelirleri-giderleri açıklanırken, sekizinci bölümde eğitim örgütlerinde gelir-gider-satınalma işleri, dokuzuncu bölümde eğitim bütçesini sabit fiyatlarla değerleme, onuncu bölümde eğitim bütçesini denetleme-değerlendirme konuları ele alınmıştır.

  Eğitimde bütçe yönetiminin başlıca konularının bir bütünlük içinde anlaşılır biçimde ele alınmaya çalışıldığı bu kitap, eğitim yönetimi alanında konuyla ilgili ilk kitap olma özelliği taşımaktadır. Kitabın, yeni araştırmalara, yayınlara kaynak olması, eğitim yönetimi alanındaki öğretim elemanlarına, lisansüstü öğrencilere, eğitim-okul yöneticilerine, politika oluşturuculara ve konuya ilgi duyanlara yararlı olması umut edilmektedir.

  Basım Tarihi : 1.12.2020

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 288

  Ebat : 16x23,5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257228367

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.