Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)
Ciltsiz
47,00 TL
%15
39,95 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Mesleki eğitim programı hazırlanırken öncelik, o mesleği icra edecek olanların sahip olması gereken yeterliklerdir. Bu yeterlikler hizmet öncesinde saptanır ve o mesleği icra edecek olan kişilere kazandırılır.

  Öğretmenlik mesleğine yönelecek kişilerin kazanması gereken temel bilgi ve beceriler bu eserde on altı başlık halinde ele alınmıştır.

  Eğitim alanını anlayabilmek için öncelikle aynı dili konuşmak gerekir. Bu amaçla temel kavram bilgisi önemli yer tutar. Çünkü eğitimin kendine özgü kavramları ve dili vardır. Eğitim amaçlı ve sistemli bir eylem olmasından dolayı, eğitimin genel ve özel amaçlarının bilinmesi, büyük fotoğraf içerisinde tanımlanması gerekir. Eğitimle ilgili olarak geçmişte neler yapıldığının bilinmesi, geçmişin bilgi ve deneyiminden faydalanılması açısından önemlidir. Her eğitim sisteminin felsefi dayanaklarının olması, eğitim sisteminde sistem bütünlüğü sağlar. Bu yönüyle başlangıç ve hedef noktası açısından güçlü bir ilişki kurulabilir. Eğitim yetişmekte olan kuşağa genel kültürü aktardığı için sosyal temelleri, insanı merkeze aldığı için psikolojik temelleri, devlet adı verilen sistemde uygulandığı için güçlü hukuki temelleri mevcuttur. Ekonomik desteğe sahip olmayan bir toplumun eğitim sistemini ayakta tutması imkansız olduğu için, güçlü bir ekonomik algı ve bilgiyle desteklenmesi gerekir. Eğitim aynı zamanda politik bir eyleme de sahiptir. Her toplum mevcut siyasal sisteme entegre olabilecek nesiller yetiştirerek devamını sağlar. “Bir mühür bir müdür.” anlayışının gündemini yitirdiği günümüzde eğitimin teknolojik temelleri, araştırmanın merkeze oturması, araştırma kültürünün hayati öneme sahip olması, yeni eğilimler arasında yer almaktadır. Bu kaygılar, elinizdeki eserin paradigmalarını oluşturmaktadır.

  Daha iyiye daha güzele açılmanın, eğitimde fırtınalar koparmanın başlangıcını oluşturmak dileğiyle…

  Basım Tarihi : 1.9.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 544

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582636

  Editörler

  Necati Cemaloğlu

  Fatih Şahin

  Yazarlar

  Necati Cemaloğlu

  Elif Daşcı Sönmez

  Ruhan Karadağ Yılmaz

  Fatih Şahin

  Aytekin Demircioğlu

  Emel Tüzel İşeri

  İremnur Çolak

  Akif Köse

  Ayşe Sibel Demirtaş

  Uğur Akın

  Sibel Somyürek

  Mertcan Ünal

  Barış Eriçok

  Necmi Gökyer

  Behiye Dağdeviren Ertaş

  Sevil Filiz

  Neslin İhtiyaroğlu

  Berna Yüner

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.