Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek: Çocuk ve Empati

Yücel Kabapınar
Ciltsiz
77,00 TL
%15
65,45 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Kitabın başlığı “Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek”; anlamını irdelemek gerekirse empatiyle “gelişiriz”, değişiriz ve dönüşürüz. Empati bizi daha insan ve birey kılar. Bu kitabın ana amacı da çocukta empatiyi “geliştirmek”tir. Bu sebeplerden dolayı kitabın üst başlığı “Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek” olmuştur. Bu çerçevede kitabın iki temel bölümü olduğunu söylemek olanaklıdır. Bunlardan ilki; empati kavramı, amacı, önemi genel olarak ailede, sınıfta, okulda ve toplumda empatinin önemi ile ilgilidir.

  Bunlara ek olarak empatinin sarmaladığı bazı özel alan ve kavramlarla ilgili bölümlere de kitapta yer verilmiştir. Söz gelimi, “anlaşmazlık çözümü ve akran arabuluculuk”, “örtük program”, “okul öncesi” ve “özel eğitim” gibi alan ve konular da empati ile ilintileri bağlamında kitapta yer bulmuştur. Yine 2005 sonrası program değişiklikleri bağlamında belirli derslerin (Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Tarih gibi) empati becerisinin gelişimine verdikleri önem de programla ilişkileri bağlamında incelenmiştir. İkinci bölüm ise, empatinin okul düzeyinde öğretimi ve geliştirilmesi ile ilgili öğretim yöntem ve tekniklerine ayrılmıştır.

  Bu çerçevede güncel ya da sosyal olay ve konularla ilgili empatiyi geliştirici yöntemlere yer verildiği gibi tarihsel empatinin geliştirilmesi çerçevesindeki yöntemler de kitabın temel konuları arasındadır. Unutulmamalıdır ki empati yaş olgunluğuyla kendiliğinden ve doğal olarak gelişen bir beceri değildir. Ama okul ortamındaki sistematik uygulamalarla geliştirilebilir de. Daha nitelikli ve duyarlı insan ilişkileri ve demokratik olgunluk için, empatinin çocuklarda ve yetişkinlerde beslenmesi ve geliştirilmesi gerektiği çok aşikardır.

  Basım Tarihi : 1.4.2015

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 624

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053647348

  Editörler

  Burcu Karabulut Coşkun

  Adem Yılmaz

  Yazarlar

  Abbas Türnüklü

  Abdullah Dağtaş

  Alev Önder

  Asuman Yüksel

  Ayşin Satan

  Cemal Ağırman

  Cemile Çetin

  Deniz Ekinci Vural

  Esra Aslan

  Filiz Kabapınar

  Gizem Bengiç Çolak

  Gül Tuncel

  Ş. Gülin Karabağ

  Havva Yaman

  Oktay Aydın

  Meziyet Mozakoğlu

  Murat Başar

  Mustafa Otrar

  Nilüfer Bircan Kaya

  Nurcan Üstündağ Şener

  Nur Akçin

  Özge Demeter

  Sibel Cengizhan

  Soner Polat

  Vesile Yıldız Demirtaş

  Yücel Kabapınar

  Zeynel Oruç

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.