Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Erken Çocukluk Eğitiminde Sınıf Yönetimi

Naim Ünver
Ciltsiz
48,00 TL
%15
40,80 TL
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir. Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Etkili, verimli, işlevsel ve karşılıklı etkileşime dayalı bir öğrenme ortamı oluşturmak sınıf yönetiminin temel amaçlarından biridir. Bu süreçte çocuklar ve öğretmen birlikte ilerleyerek pek çok yaşantı ve paylaşım içinde olacaktır. Hatta aynı sınıfı paylaşan bireylerin söz konusu paylaşım ve yaşantıların bazılarını yıllar sonra bile hatırlayacakları ortak bir tarihleri oluşacaktır. Sınıf, bu denli güçlü bağların kurulduğu ve mikro bir kültürün ortaya çıktığı yaşam alanıdır. Yaşam alanlarının standartları ve niteliği de orada yaşayan bireyler tarafından yükseltilebilir. Bu sebeplerle sınıf yönetimi anlayışı, çocukların gelişim özelliklerine, ilgilerine ve ihtiyaçlarına göre yapılandırılmadır. Çocukların öncelikli işlerinin “çocuk olmak” olduğu unutulmadan, onların sevgi, ilgi, saygı, güven ve oyun ihtiyaçları göz ardı edilmeden sınıf kurallarının oluşturulmasında öğretmene büyük sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenler sınıf yönetiminde, çocuk merkezli şekilde önleyici yönetim anlayışını benimsemeli ve gerektiğinde iyileştirici rehberlik yoluna gitmelidir. Dayatmalar, korkutmalar, tehditler, kıyaslamalar ve ötekileştirmeler yerine, çocuğa saygıyı temel alan ve otokontrol oluşturma temeline dayanan disiplin anlayışı benimsenmelidir. Bu anlayış dahilindeki sınıf yönetimi uygulamalarının çocukların kendilerine, birbirlerine ve öğretmenlerine saygısını artırmanın yanı sıra onların sınıf dışı yaşantılarına da olumlu yansımaları olacaktır.

  Bir mesleği en çok seven ve saygı duyan kişi, o mesleğin gerektirdiği işleri layıkıyla yapandır. Çocuklar sınıfta, çocuk olma işini layıkıyla yerine getirdiklerine göre, biz öğretmenlere düşen temel görevlerden biri; çocukların ruhunu oluşturduğu sınıfı, onlara rağmen değil, onlarla birlikte yönetmektir.

  Basım Tarihi : 1.10.2021

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 328

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : Ciltsiz

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786257582148

  Editörler

  Naim Ünver

  Muammer Ergün 

  Yazarlar

  Gökhan Güneş

  Aslı Yıldırım

  Muammer Ergün

  Süleyman Karataş

  Özlem Güngören

  Yakup Yıldırım

  Mehmet Teyfur

  Adem Bayar

  Şerafettin Gedik

  Hasan Dilek

  Banu Dikmen Ada

  Berat Ahi

  M. Akif Cingi

  Mehmet Toran

  Bengü Türkoğlu

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.