Destek_yayınları_01-01.jpg (178 KB)

Farklı Ülkelerin Sosyal Bilgiler Öğretim Programları

Cemil Öztürk
Ciltsiz
60,00 TL
%15
51,00 TL

Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.

Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ₺' dir. 100 ₺ üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Doküman
 • Sosyal bilgiler öğretimi, ülkelerin etkin vatandaş yetiştirmek amacıyla sürdürdükleri eğitim faaliyetlerinin omurgasını oluşturmaktadır. çünkü okul programlarındaki tüm dersler vatandaş yetiştirmeye belli oranlarda katkıda bulunuyor ise de, aslî amacı bu olan ders Sosyal Bilgilerdir. Bundan dolayıdır ki sosyal bilgiler öğretim programları, ülkelerin yetiştirmek istedikleri ideal vatandaşın özelliklerini en iyi yansıtan veri kaynağı olarak öne çıkmaktadır. Bu itibarla ülkelerin söz konusu programlarının incelenmesi, ülkelerinin olduğu kadar dünyanın da geleceğini inşa edecek yeni nesil vatandaşların niçin ve nasıl yetiştirildiğinin saptanması anlamına gelmektedir.

  Vatandaşlık eğitimi yada sosyal bilgiler öğretim programlarının karşılaştırmalı olarak incelenmesi, ülkelerin eğitim politikalarını oluşturanlar kadar, bu alan(lar)da çalışan bilim adamları için de son derece önemlidir. Zira böyle çalışmalar; sosyal bilgilerin programa ilişkin nitelikleri, felsefî ve kuramsal temelleri ve eğitim süreçleri üzerine okuma ve araştırmalar yapan bilim adamlarına, bunların farklı siyasî, tarihî, coğrafî, kültürel ve ekonomik koşullara sahip ülkelerde nasıl uygulama alanına taşındığını göstermesi bakımından önemlidir. Keza bu tür araştırmalar, her ülkeyi az çok etkileyen küresel siyasî, ekonomik, doğal vs gelişmelerin bu ülkelerde sosyal bilgiler öğretimi üzerinde ne kadar ve nasıl etkili olduğunu izleme fırsatı verdiği için de ayrı bir önem taşımaktadır. Almanya, ABD, çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere, İran İslam Cumhuriyeti, İrlanda Cumhuriyeti, İsveç, Jameika, Japonya, Kanada, Mısır, Norveç, Pakistan, Singapur, Yeni Zelanda ve Yunanistan sosyal bilgiler ve benzer içerikteki öğretim programlarının incelendiği bu kitap da ülkemizde bu alandaki boşluğu doldurmayı amaçlamaktadır.

  Basım Tarihi : 1.10.2020

  Baskı Sayısı : 3

  Sayfa Sayısı : 502

  Ebat : 16x23.5 cm

  Cilt Tipi : İNCE KAPAK

  Basım Dili : Türkçe

  Baskı Yeri : Ankara

  Barkod : 9786053641896

  Katkıda Bulunanlar

  Diğer Yazarlar : Cemil Öztürk

  Diğer Yazarlar : Mustafa Şeker

  Diğer Yazarlar : Kerem Çolak

  Diğer Yazarlar : Handan Deveci

  Diğer Yazarlar : Handan Deveci

  Diğer Yazarlar : E. Özlem Yiğit

  Diğer Yazarlar : E. Özlem Yiğit

  Diğer Yazarlar : Hıdır Karaduman

  Diğer Yazarlar : Erdoğan Kaya

  Diğer Yazarlar : Gizem Bengiç

  Diğer Yazarlar : Yaşar Kop

  Diğer Yazarlar : Selçuk Beşir Demir

  Diğer Yazarlar : Berna Kaya

  Diğer Yazarlar : Kibar Aktin

  Diğer Yazarlar : Ahmet Emin Osmanoğlu

  Diğer Yazarlar : Canan Tunç Şahin

  Diğer Yazarlar : Gül Tuncel

  Diğer Yazarlar : Besime Arzu Güngör

  Diğer Yazarlar : Eleni Filippidou

  Diğer Yazarlar : Abdoulmaged Taha Ahmad Abdoulmaged

Ürün Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.